فرش مدما، فرشی که میتوان در لباسشویی شست!
مرداد
فرش مدما، فرشی که میتوان در لباسشویی شست!

فرش مدما، فرشی که میتوان در لباسشویی شست!


زمان مطالعه : 4 دقیقه

شستن فرش از چالش برانگیزترین قسمت های تمیزکای و خانه تکانی است. در قدیم افراد فرش خود را در حیاط پهن کرده و به شستن می‌پرداختند. اما امروزه بیشتر ما یا انرژی و زمان اینکار را نداریم و یا به دلیل آپارتمانی بودن خانه هایمان، اصلا چنین امکانی در خانه ما وجود ندارد. اما یک ایده و راه حل جدید برای این موقعیت وجود دارد. استفاده از فرش مدما . 
فرش مدما اولین فرشی است که می‌توان در ماشین لباسشویی شست. در نتیجه شما نه دغدغه هزینه قالیشویی ها را دارید و نه دغدغه تمیزی فرشتان را. هر موقع که احساس کنید فرشتان نیاز به شستوشو دارد، لباسشویی خود را روشن می‌کنید. حالا شاید بپرسید فرش مدما چطور فرشی است که امکان چنین شستوشویی را به ما می‌دهد؟ اصلا خرید چنین فرشی برای ما مناسب است یا خیر؟ 
در بحث امروز به معرفی کامل فرش مدما می‌پردازیم و هر آنچه که نیاز است ما درباره فرش مدما بدانیم را باهم بررسی می‌کنیم. پس بریم تا با یک فرش جدید و فوق العاده آشنا شویم.

فرش مدما چه فرشی است؟

فرش مدما یک فرش دولایه است که می‌توان آن را در لباسشویی شست. فرش مدما از لایه زیرین و لایه رویی تشکیل شده است. لایه زیرین همیشه ثابت بوده و سر نمی‌خورد. در حالی که لایه رویی را می‌توان در صورت کثیف شدن، آن را در لبلسشویی شست. 
طرح و نقش فرش تنها بر روی لایه رویی بوده که در انواع مختلف مدرن و کلاسیک و فانتزی موجود است. 

اولین فرش مدما

جالب است بدانید اولین فرش مدما متعلق به ایران بوده و حق امتیاز آن متعلق به ایران است. این فرش ماشینی جذاب در ایران اختراع شده و در رشد صنعت فرش تاثیرچشم گیری داشته است. 

چرا باید فرش مدما بخریم؟ 

به جذاب ترین قسمت ماجرا رسیدیم! خیلی از ما علاقه زیادی به تغییر دکوراسیون خانه خود داریم و دوست نداریم چندین سال از یک فرش استفاده کنیم. قیمت فرش ماشینی نسبتا بالاست و تعویض زود به زود آن برای همه امکان پذیر نیست. اینجا فرش مدما پا به صحنه می‌گذارد.
با خرید فرش مدما شما می‌توانید هر زمان که دوست داشتید و نیاز به تغییر فرش و دکوراسیون خانه خود دیدید، به راحتی طرح فرش خود را عوض کنید. چگونه؟ با تعویض لایه رویی فرش مدما !
مزیت بعدی که خرید فرش مدما دارد، ست شدن آن با دکوراسیون خانه شماست. 
دومین ویژگی گاها ما تمام وسایل خانه خود را خریده ایم و یا آنها را عوض کرده ایم، پیدا کردن و خرید فرش ماشینی مناسب دکوراسیون خانه ما کمی زمانبر و دشوار است. حال اینجا فرش مدما مانند یک فرشته نجات به کمک شما می‌آید. با تعویض دکوراسیون خانه خود تنها کافی است طرح فرش مدما خود را عوض کنید و از زیبایی و هماهنگی فرش جدیدتان با دکوراسیون خانه لذت ببرید.

سومین ویژگی که ما را به خرید فرش مدما ترغیب می‌کند، عدم لغزش فرش مدما به دلیل لایه زیرین است. این استرس های تکان خوردن وسایل روی فرش به علت سرامیک بودن کف زمین و سر خوردن کودکان و بزرگسالان جلوگیری کنیم. 
چهارمین ویژگی منحص بفرد فرش مدما ضد باکتری بودن فرش است. اگر کودک خردسالی یا افرادی که بیماری های پوستی یا تنفسی دارند، در خانه دارید، بهترین انتخاب برای شما خرید فرش مدما است. زیرا یک فرش ضد حساسیت بوده و هیچ عارضه ای برای افراد خانه شما ندارد.
و آخرین ویژگی که در خرید فرش مدما به ما انگیزه می‌دهد، ضد پرز بودن فرش است. پرز دار بودن فرش برای همه ما یک ضد حال بوده که باعث خراب شدن لباس های ما می‌شود و تنفس را برای بیماران تنفسی مشکل می‌کند. حال وقتی فرشی ارزان قیمت با قابلین شستن با لباسشویی بدون پرز و حساسیت است، چرا باید به سراغ خرید بقیه فرش ها برویم؟ 
‎‌
حال شاید بگویید هزینه لایه رویی فرش مدما چقدر است؟ 
قیمت لایه رویی فرش مدما تنها 40 الی 50% از قیمت یک فرش ماشینی است. شما می‌توانید چندین طرح فرش مدما را به جای یک فرش ماشینی خریده و چندوقت یکبار طرح و نش فرش خود را عوض کرده و به فضای خانه خود تنوع بدهید. 

انواع فرش مدما

شما هر طرح و نقشی که در ذهنتان داشته باشید و هر طرح و نقشی که با دکوراسیون خانه شما ست باشد را می‌توانید در میان هزاران طرح و نقش فرش مدما پیدا کنید.
خوشبختانه طرح فرش مدما برای هر سلیقه و فرهنگی موجود بوده و به راحتی می‌توانید با قیمت خیلی مناسب آن را خرید یا تعویض کنید.

چگونگی پهن کردن فرش مدما

تنها کافی است لایه ای زیرین را پهن کرده و روی آن از لایه رویی استفاده کنید. لایه رویی که لایه طرح دار فرش است باید 2 الی 3 سانتی متر از لایه زیرین بیرون زد و بزرگ تر باشد. به همین راحتی شما صاحب یک فرش بدون لغزش با قابلیت شستن با لباسشویی شدید. اگر عاشق تنوع هستید و دوست دارید زود به زود فرشتان را عوض کنید، فرش مدما بصرفه ترین انتخاب برای شماست. شما می‌توانید به راحتی طرح و نقش فرشتان را عوض کرده و در صورت کثیف شدن نیز با لباسشویی بشویید.
فرش مدما یک فرش اقتصادی است زیرا قیمت آن نسبت به بقیه فرش های ماشینی مناسب تر بوده و هزینه تعویض فرش را نیز از شما می‌گیرد. از طرفی نیازی به پرداخت هزینه های زیاد و نگرانی بابت سالم ماندن فرشی که به قالیشویی ها می‌سپارید نیز ندارید و به راحتی می‌توانید آن را در خانه بشویید

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *