فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

دسته بندی رنگ ها

 • رنگ آبی
 • رنگ متالیک
 • رنگ کاربنی
 • رنگ سرمه ای
 • رنگ صورتی
 • رنگ یاسی
 • رنگ زرشکی
 • رنگ ترمه ای
 • رنگ دلفینی
 • رنگ طوسی
 • رنگ فیلی
 • رنگ مشکی
 • رنگ کرم
 • رنگ بژ
 • رنگ طلایی
 • رنگ نسکافه ای
 • رنگ بادامی
 • رنگ گردویی
 • رنگ سبز پسته ای
فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان دریا سرمه ای 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان دریا کرم 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان درباری سرمه ای 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان درباری کرم 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان جانان سرمه ای 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان ترک سرمه ای 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان رز فیلی 1000 شانه تراکم 3000-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان شاهان سرمه ای 1000 شانه تراکم 3000-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش رز افشان سرمه ای 1000 شانه تراکم 3000-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان ترک بژ 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان ترک فیلی 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

فرش افشان تابان فیلی 700 شانه تراکم 2550-

0%
تخفیف :
ارسال رایگان
قیمت بیعانه :

500,000 تومان

فرش افشان کاشان - خرید فرش افشان

معرفی فرش افشان

دقت کردید بعضی از فرش ها تمام گل و بوته ها بهم وصل است. انگار نقاش هنگام خلق اثر قلم خود را از فرش برنداشته و پیوسته نقاشی کرده است. این نوع فرش، فرش افشان است. جلوتر بیشتر و مفصل تر طرح و نقش افشان را برایتان باز میکنم، اما همینقدر بدانید که این فرش به بزرگتر دیده شدن فضای سالن پذیرایی، اتاق و خانه شما کمک زیادی می‌کند.اولین فرش بافته شده در کاشان متعلق به زمان صفویه و در قرن 17 و به عقده ی برخی از صاحب نظران در قرن 16، فرش افشان کاشان یکی از خاصترین و زیباترین نوع فرش های ایران است که به جهت قیمت ارزان خود طرفداران خاص خود را در تمام دنیا دارد. فرش کاشان طرح افشان قسمت ترنج وسط حذف شده و به جهت طرح و نقشه هارمونیک و مدرن، اصلا قدیمی نمی شود و فضای زیبا و منحصربفردی را برای خانه فراهم میاورد. 
اگر تمایل به خرید فرش افشان کاشان دارید با ما همراه شوید تا با ویژگی های منحصربفرد و طرح خاص آن آشنا شوید. 

فرش کاشان طرح افشان

نقشه فرش افشان بدون ترنج یکی از نقشه های کلاسیک و با اصالت ایرانی است که از گذشته تا به امروز در بافت انواع فرش دستباف ایرانی نیز مرسوم بوده است. طرح افشان از گذشته های بسیار دوری در ایران شناخته شده است و علت نامگذاری آن به نحوه قرارگیری گل ها بر روی سطح فرش میباشد. شاخ و گلهای طرح افشان به صورتی است که در زمینه و بستر فرش افشانده یا پراکنده شده است. در وسط فرش های طرح افشان هیچ ترنج و حوضی موجود نمیباشد، در طرح افشان تمامی گلها و بوته ها به یکدیگر متصل اند به گونه ایی که نقاش در زمان خلق آن قلم را از بوم برنداشته و نقشه را به صورت پیوسته طراحی کرده است.

این فرش به دلیل طرح و نقشه منحصربفرد خود باعث بزرگتر دیده شدن فضای داخلی خانه می شود، بر همین اساس طرح افشان در صنعت فرش ماشینی انقلابی بزرگ ایجاد نمود و افرادی که تمایل به طرح های کلاسیک داشته ولی به دلیل شلوغ بودن این نوع طرح ها قابل استفاده در خانه های کوچک و آپارتمانی نیستند، این امکان برایشان به وجود آمد که این طرح زیبا را حتی در خانه های کوچک و آپارتمانی به دلیل حذف طرح ترنج در وسط فرش خریداری نمایند. انتخاب طرح افشان باعث ایجاد هارمونی و زیبایی بی نظیری در خانه و محل کار شما ایجاد می کند و فضایی دلنشین و آرامش بخشی را مهیا خواهد کرد، این طرح در زمره پرفروش ترین و باکیفیت ترین نوع فرشهای ماشینی است که خریداران زیادی را به خود اختصاص داده است.  

تاریخچه فرش افشان

طرح افشان در میان طرح های فرش از محبوبیت و شهرت خیلی زیادی برخوردار است. اگر بخواهم خیلی روان برایتان شرح دهم، یک طرح افشان شامل طرح اسلیمی و ختایی است. در طرح ختایی مجموعه ای از بوته، غنچه، برگ و گل روی یک ساقه منحنی شکل است. در حالی که طرح اسلیمی تمام برگ و شاخه و بوته هایی یک درخت را نشان می‌دهد. طرح اسلیمی شلوغ تر و خشن تر از طرح ختایی نیز است. حال یک طرح افشان چطور طرحی است؟ فرش افشان شامل هر دو طرح در کنارهم می‌شود.
قبلا طرح ترنج از محبوب ترین طرح فرش بشمار می‌رفت و هنوز هم طرفداران زیادی دارد اما بعد از ورود طرح افشان، شهرت و محبوبیت بیشتر خود را به طرح افشان داد.
طرح ترنج شامل یک طرح بزرگ در میان فرش و گل های کوچکتر و ریزتر در اطراف آن است و همیشه همراه لچک است. طرح افشان با حذف طرح میانی فرش ترنج و پخش کردن گل و بوته ها در کل فرش و حذف لچک، یک تحول شگرف و نو در صنعت فرش بوجود آورد.
البته اگر فرش افشان را همراه با ترنج و لچک دیدید، متعجب نشوید؛ به علت نیاز بازار و سلیقه و ذائقه مشتری، تولیدکنندگان فرش ماشینی اقدام به بافت فرش افشان همراه با ترنچ و لچک کردند.

ویژگی های فرش افشان

خب حالا که تا حدودی با فرش افشان آشنا شدید به سراغ ویژگی های فرش افشان می‌رویم: 
•    اولین و بارز ترین ویژگی فرش افشان در پیوستگی و انسجام طرح و نقش آن است. در بالا هم خواندید که طرح افشان به طرزی بهم پیوسته است که گویی نقاش ماهر هنگام نقاشی قلم خود را از روی فرش برنداشته است.
•    دومین ویژگی بارز فرش افشان عدم قرینگی آن است. فرش افشان برخلاف بقیه طرح ها هیچگونه قرینگی و هماهنگی میان طرح نیمه بالا و پایین و چپ و راست فرش وجود ندارد. این از ویژگی های است که فرش را خاص و منحصر بفرد می‌کند. در معماری اصیل ایرانی و همچنین فرش ترنج و دیگر طرح ها، قرینه بودن طرح و نقش یک بخش جدا نشدنی از آن است.
•    سومین ویژگی فرش افشان در دلباز بودن آن است. فرش افشان به علت نداشتن لچک و ترنج و باز بودن طرح و نقش باعث دلبازی و بزرگ دیده شده محیط می‌شود.

چرا فرش افشان؟

شاید برایتان سوال باشد چرا اسم این طرح را افشان گزاشتند؟ باهم خوانیدم که طرح فرش افشان بهم پیوسته است و تمام برگ و گل بهم وصل هستند. گویی نقاش گل و بوته ها را روی فرش افشانده و به همین علت نیز به آن طرح افشان می‌گویند.اگر به دنبال دلباز نشان دادن فضای خانه خود هستید، فرش افشان بهترین انتخاب برای شماست.

اهمیت فرش در دکوراسیون خانه

اغلب ما در انتخاب فرش بسیار حساس و ظریف کارانه هستیم زیرا رنگ و طرح فرش تاثیر زیادی در زیبایی خانه ما دارد. از طرفی روانشناسان ثابت کرده‌اند که رنگ فرش و دکوراسیون خانه در خلق و خوی افراد تاثیر زیادی دارد. شما با انتخاب یک فرش افشان طبق رنگ مورد پسندتان، هم خانه خود را دلباز کرده اید و هم یک دکوراسیون زیبا به خانه خود داده اید.
برای مثال فرش اتاق کودکمان را بهتر است آبی انتخاب کنیم زیرا رنگ آبی باعث آرامش بیشتر و کاهش ضربان قلب می‌شود. در کل فرش اتاق خواب خود را از زنگ های روشن مانند آبی روشن، کرم، سبز روشن و یا طوسی استفاده کنید تا بهترین تاثیر را در خواب شما داشته باشد. 
امروزه رنگ های تیره مانند مشکی و سورمه ای نیز طرفداران زیادی پیدا کرده. این نوع فرش ها با داشتن طرح و گل های رنگ روشن زیبایی بینظیری به سالن پذیرایی شما می‌دهد.

انواع فرش افشان

خب برویم سراغ زیباترین بخش، بخش طرح ها. ببینید فرش افشان هم مانند بقیه انواع فرش و طرح به صورت ترکیبی و تلفیقی وارد بازار شده که ما امروز قرار است با انواع آنها آشنا شویم و چند نمونه از مشهورترین آنها را نیز ببینیم. پس بی وقفه بریم سراغ معرفی طرح ها:

فرش افشان شاه عباسی
در طراحی این فرش از گل شاه عباسی استفاده شده و به همین دلیل هم به آن فرش افشان شاه عباسی می‌گویند. قطعا همه شما گل شاه عباسی را دیده اید اما شاید با نام آن آشنا نبوده اید. ناگفته نماند که در معماری ایران خصوصا شهر اصفهان از این گل شاه عباسی خیلی زیاد استفاده است. عکس زیر گل شاه عباسی را به شما نشان می‌دهد.

 فرش افشان سلطنتی کاشان
این طرح فرش کاشان از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و طرفداران زیادی نیز دارد. میانه فرش افشان سلطنتی خلوت بوده و حاشیه آن عرض زیادی دارد که باعث زیبایی خاص این نوع فرش شده است. اگر طرفدار دکوراسیون خلوت هستید، حتما موقع خرید فرش، طرح افشان سلطنتی را نیز ببینید. قول میدم شیفته می‌شوید.

طرح افشان اسلیمی
طرح فرش افشان اسلیمی شامل شاخه های دورانی زیاد در میان فرش است. فرش خلوت و در عین حال پرجلوه ای است.

فرش افشان ترنج دار
فرش افشان به عنوان یک فرش بدون ترنج  وارد عرصه فرش شد اما با گذشت زمان تولیدکنندگان فرش فرش افشان را با ترنج ترکیب کردند که حاصل آن یک فرشی شد که در میان آن یک ترنج و در اطراف ترنج شاخه و برگ و بوته وجود دارد. این سبک فرش طرفداران بومی و خارجی زیادی به خود اختصاص داده است.

فرش افشان حیوان دار
این نوع فرش شامل حیوانات است و بیشتر طرح و نقش را نیز آنها تشکیل می‌دهند. البته بوته و گل های افشان نیز در فرش وجود دارد. این نوع فرش طرفداران خاص خود را دارد و معمولا برای مکان های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرش افشان ختایی
این فرش ترکیب طرح ختایی وافشان است. به این صورت که که ساقه هایی در فرش وجود دارد که گاهی ضخیم و گاهی نازک هستند و گل و غنچه و برگ در اطراف آنها وجود دارد و با گل های افشان ترکیب شده اند و یک فرش افشان ختایی را ساخته اند.

فرش افشان دسته گل
نقش اصلی این نوع فرش، گل ها، غنچه ها و بوته هایی که به صورت دسته ای وجود دارند. این دسته گل ها در میان بافندگان فرش به کومه معروف هستند.

فرش طرح افشان بندی
حتما تا به حال فرش هایی را دیده اید که احساس می‌کنید کل فرش از یک طرح فرش تشکیل شده که به صورت منظم تکرار شده است. این نوع فرش همان فرش طرح افشان بندی است. در این نوع فرش گل های افشان به صورت منظم در کل فرش تکرار شده اند و فرش دارای نظم زیادی است.

فرش افشان گل اناری
گل اناری در معماری ایرانی و هنر فرش بسیار پر استفاده هستند. یک فرش افشان گل اناری فرشی که نقش اصلی آن را گل انار یا گلنار بازی کرده و اطراف آن را افشان ها فرا گرفته اند.

فرش افشان شکسته
این سبک فرش همان فرش افشان است بااین تفاوت که بوته ها به صورت خط شکسسته هستند.

فرش افشان شاخه پیچ
فرش افشان شاخه پیچ شامل شاخه هایی است که درهم پیچیده شده و تشخیص ابتدا و انتهای آنها بسیار سخت است.

خب حالا که مفصل درباره فرش افشان صحبت کردیم وقت خرید است. دست نگه دارید.! فرش افشان با کیفیت را از هر جایی نمیتوان خرید. معروف ترین شهر ایران در تولید فرش ماشینی، کاشان است که بخش عمده صادرات فرش را نیز به خود اختصاص داده است. پس برای خرید فرش افشان مرغوب به سراغ تولیدکنندگان فرش کاشان بروید. 

افشان دلربا
این طرح همانند دیگر طرح های فرش افشان دارای گل و بوته های شاه عباسی خوش رنگ و لعاب میباشد. 

افشان شاهان
طرح و نقش اصلی فرش افشان که شامل گل و بوته های پراکنده است در داخل بوم فرش قرار گفته است، در این طرح گل های ریز با رنگ های جذاب در سطح فرش طراحی شده است. در این طرح هم حاشیه فرش مانند قاب مستطیلی است که به وسیله نقش و نگارهای آراسته شده، یکی از نشان های خاص فرش افشان شاهان وجود شاخ و برگ های اسلیمی در حاشیه فرش است.

افشان یاشار
فرش افشان یاشار یکی از انواع فرش های افشان است که بدون ترنج میباشد.

افشان گیلدا
فرش افشان گیلدا در انواع رنگ بندی متنوع تولید میشود، سطح این فرش توسط گل ها و بوته های ریزی آراسته شده است. 

افشان درباری
گلهای شاه عباسی موجود در سطح فرش و نبود طرح ترنج در وسط فرش افشان درباری زیبای فرش را دو چندان نموده می کند.

افشان لوتوس
در دسته فرشهای افشان میباشد، طرح مرکز ی فرش به صورت گلهای اسلیمی است که تا کناره قاب فرش امتداد دارد، این فرش در زمره فرش های با زمینه شلوغ قرار می گیرد. 

افشان گل سرخ 
در سطح این فرش گل های سرخ و چشم نوازی در کنار طرح شاه عباسی وجود دارد که باعث ایجاد یک قاب خاص و متمایز می شود. 

افشان شاه عباسی
حاشیه این فرش با زیبایی کاملی به نمایش گذاشته میشود، به حدی که گل و بوته های فرش تا بوم فرش نیز کشیده شده است. و طرح های همچون افشان گل مرغ ، افشان قوچ و افشان پرنسس نام برد.

فرش افشان سلطنتی کاشان
این طرح فرش کاشان از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و طرفداران زیادی نیز دارد. میانه فرش افشان سلطنتی خلوت بوده و حاشیه آن عرض زیادی دارد که باعث زیبایی خاص این نوع فرش شده است. اگر طرفدار دکوراسیون خلوت هستید، حتما موقع خرید فرش، طرح افشان سلطنتی را نیز ببینید. قول میدم شیفته می‌شوید.
طرح افشان اسلیمی
طرح فرش افشان اسلیمی شامل شاخه های دورانی زیاد در میان فرش است. فرش خلوت و در عین حال پرجلوه ای است.
فرش افشان ترنج دار
فرش افشان به عنوان یک فرش بدون ترنج  وارد عرصه فرش شد اما با گذشت زمان تولیدکنندگان فرش فرش افشان را با ترنج ترکیب کردند که حاصل آن یک فرشی شد که در میان آن یک ترنج و در اطراف ترنج شاخه و برگ و بوته وجود دارد. این سبک فرش طرفداران بومی و خارجی زیادی به خود اختصاص داده است.
 فرش افشان حیوان دار
این نوع فرش شامل حیوانات است و بیشتر طرح و نقش را نیز آنها تشکیل می‌دهند. البته بوته و گل های افشان نیز در فرش وجود دارد. این نوع فرش طرفداران خاص خود را دارد و معمولا برای مکان های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فرش افشان ختایی
این فرش ترکیب طرح ختایی وافشان است. به این صورت که که ساقه هایی در فرش وجود دارد که گاهی ضخیم و گاهی نازک هستند و گل و غنچه و برگ در اطراف آنها وجود دارد و با گل های افشان ترکیب شده اند و یک فرش افشان ختایی را ساخته اند.
فرش افشان دسته گل
نقش اصلی این نوع فرش، گل ها، غنچه ها و بوته هایی که به صورت دسته ای وجود دارند. این دسته گل ها در میان بافندگان فرش به کومه معروف هستند.
فرش طرح افشان بندی
حتما تا به حال فرش هایی را دیده اید که احساس می‌کنید کل فرش از یک طرح فرش تشکیل شده که به صورت منظم تکرار شده است. این نوع فرش همان فرش طرح افشان بندی است. در این نوع فرش گل های افشان به صورت منظم در کل فرش تکرار شده اند و فرش دارای نظم زیادی است.
فرش افشان گل اناری
گل اناری در معماری ایرانی و هنر فرش بسیار پر استفاده هستند. یک فرش افشان گل اناری فرشی که نقش اصلی آن را گل انار یا گلنار بازی کرده و اطراف آن را افشان ها فرا گرفته اند.
فرش افشان شکسته
این سبک فرش همان فرش افشان است بااین تفاوت که بوته ها به صورت خط شکسسته هستند.
فرش افشان شاخه پیچ
فرش افشان شاخه پیچ شامل شاخه هایی است که درهم پیچیده شده و تشخیص ابتدا و انتهای آنها بسیار سخت است.

سوالات رایج در زمینه فرش افشان

1-    چه رنگی برای طرح فرش افشان مناسب است؟
فرش افشان همانند انواع فرش ماشینی در انواع رنگ تولید میشود و انتخاب رنگ آن در مرحله نخست به دکوراسیون خانه و در مرحله بعد به سلیقه خود شخص بستگی دارد و بسته به اینکه چه نوع فضایی را در خانه می خواهد داشته باشد اقدام به خرید فرش با رنگ دلخواه خود می کند. 
2-    قیمت فرش افشان چگونه مشخص می شود؟
فرش افشان با توجه به کیفیتی که دارد قیمت گذاری میشود، بطبع فرش های که دارای تعداد شانه و تراکم بیشتری هستند دارای قیمت بالاتری هستند به عنوان مثال فرش افشان 700 شانه در مقایسه با فرش 1500 شانه دارای قیمت پایین تری است، مورد دیگر برای تعیین قیمت فرش ماشینی با طرح افشان نوع مواد اولیه برای بافت فرش است، فرشهای که در بافت آنها از الیاف آکریلیک استفاده میشود در مقایسه با فرش های پلی استر و BCF دارای کیفیت بالاتر و در نتیجه قیمت بالاتری هستند. 
3-    جدیدترین طرح و نقشه فرش افشان چیست؟
در حال حاضر برای فرش های 1200 شانه فرش افشان باغ گل و افشان نیلوفر و برای فرش های 700 شانه فرش افشان الماس به عنوان جدیدترین نقشه ها هستند. 
4-    برای خرید فرش، فرش های ترنج دار بهتر است یا فرش افشان!
انتخاب نقشه و طرح فرش بسته به سلیقه ی شخص دارد ولی در حال حاضر به جهت کوچک بودن خانه ها افراد تمایل به خرید فرش های با طرح های خلوت هستند بر همین اساس طرح افشان به جهت طرح و نقش ساده خود در حال حاضر علاقمندان بیشتری در مقایسه با فرش های ترنج دار دارد.