فرش ضد حساسیت چیست؟
فروردین
فرش ضد حساسیت چیست؟

فرش ضد حساسیت چیست؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرش ضد حساسیت

آلرژی دارید؟ فرش ها به کمکتان می آیند!

چه فصلی زیبا تر از بهار! هوا دل انگیز است و زمین سبز، صدای پرنده ها می آید و عوامل حساسیت زا در هوا پخش هستند!

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده یتان از حساسیت یا آلرژی رنج می برید، قطعا سعی می کنید به خاطر خلاصی از عطسه های مکرر از خانه بیرون نروید و در نتیجه از زیبایی های بهار لذت نبرید. اما در خانه هم عوامل حساسیت زایی مثل گرد و خاک یا قارچ ها وجود دارند. باور کنید یا نه یکی از راه های مقابله با آلرژی پهن کردن فرش مناسب است. قصر فرش کاشان در این باره توضیح خواهد داد پس با ما همراه باشید.

فرش ها در مقابل موکت ها

پیشنهاد می شود افرادی که آلرژی دارند موکت های سراسری را جمع کنند و به جای آن از پوشش سخت یا قالیچه استفاده کنند. به این ترتیب به راحتی می توانند قالیچه را بشویند یا زمین را تمیز و خشک کنند. هم فرش و هم موکت قابل جاروبرقی شدن هستند اما این تنها فرش یا قالیچه هست که -بسته به نوع جنس- در خانه یا قالیشویی شسته و خشک می شود. موکت ها می توانند بخار شور شوند اما رطوبت کمی که بعد از آن می ماند برای رشد قارچ ها مکانی فوق العاده است.

برای مشاهده انواع فرش ماشینی مرغوب کلیک کنید

anti-allergy-carpet

اما این ها تنها دلایلی نبود که فرش ها را برای افراد مبتلا به آلرژی مفید می کرد، فرش ها از آلودگی هم جلوگیری می کنند. پهن کردن قالیچه های کوچک جلوی درها و پنجره ها ، گرد و خاک را به محض ورود به دام می اندازد. الیاف و بافت های فرش هوا را فیلتر می کنند و نمی گذارند آشغال های کوچک یا ذرات ریز آزادانه در هوا معلق باشند. بنابراین شما تنها باید با یک جاروبرقی دارای فیلتر مناسب قالیچه را جارو کنید.

جنس های مختلف فرش ها

آیا جذب کردن ذرات آلرژی زا به فرش، شما را قانع نکرده است؟ در ادامه این مقاله قصر فرش کاشان مطالبی مفید ارائه داده است . فرش هایی وجود دارند که نه تنها عوامل آلرژی زا به خود جذب نمی کنند بلکه آن ها را دفع می کنند.فرش هایی که از نخ طبیعی بافته شده اند مثل جلبک ،سیسال یا کنف ، رشته های بلندی برای نگه داشتن گرد و خاک ندارند. به علاوه ضد آب هستند ، پس از ایجاد قارچ جلوگیری می کنند. البته الیاف نایلونی هم ضد آبند و همین خاصیت را دارند.

یک جنس دیگر می تواند برای کسانی که حساسیت دارند مفید باشد، پشم است. پشم ذرات معلق را به خود جذب می کند اما یک سری ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. پشم مانند فرمال دهید، ذرات هوا را جذب و هوا را تصفیه می کند و همچنین الیاف پشم ضد گرد و خاک و میکروبند.

پس اگر این بهار قرار است دوباره آلرژی بگیرید، چه بهتر که از حالا به فکر خرید یک قالی یا قالیچه ی مناسب باشید! تا هم رنگ و روی خانه عوض شود و هم هوای مطلوب تری داشته باشید. 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید