فرش بلژیکی چیست؟
مرداد
فرش بلژیکی چیست؟

فرش بلژیکی چیست؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرش بلژیکی یا فرش ابریشم مصنوعی فرشی از جنس نخ ویسکوز و پلی استر که با نام فرش ویسکوز هم شناخته میشود. به دلیل استفاده از لاتکس در پشت فرش، فرش به کف زمین می چسبد، جهت جلوگیری از آسیب زدن به فرش به دلیل نازک بودن آن در زمان راه رفتن بر روی آن میبایست از دمپایی روفرشی و صندل استفاده شود. جنس این فرش ها از پلی استر است که بهترین نوع الیاف ابریشم مصنوعی است.

این فرش در دسته بندی فرش ماشینی جدید قرار می گیرد و چند سالی است با نام فرش بلژیکی وارد ایران شده و به دلیل تنوع و زیبایی آن در طرح و رنگ جایگاه ویژه ایی را به خود اختصاص داده است، در ادامه به معرفی فرش بلژیکی و ویژگی های آن می پردازیم:

کیفیت و ویژگی های فرش بلژیکی

فرش بلژیکی از جمله فرش های ظریف صنعت فرش ماشینی است که دارای یک سری معایب و محاسن است از جمله مزایای فرش بلژیکی می توان به عدم پرزدهی آن اشاره نمود، از معایب فرش بلژیکی، شستشوی دشوار به دلیل استفاده از لاتکس در پشت فرش و چسبندگی آن به زمین اشاره کرد. الیاف مورد استفاده در بافت فرش بلژیکی نازک و ظریف بوده به همین دلیل دارای طول عمر پایین بوده و با گذشت زمان ظاهر اولیه فرش از دست میرود. یکی از مهمترین فاکتورهای برای فرش ماشینی با کیفیت بهره گیری از مواد اولیه باکیفیت است.

belgian carpet

 قیمت فرش بلژیکی

فرش بلژیکی برای افرادی که تمایل به خرید فرش با قیمت پایین تر دارند انتخب بسیار خوبی است، به دلیل استفاده از الیاف ویسکوز و پلی استر که در مقایسه با نخ اکرولیک دارای کیفیت پایین تری هستند، قیمت تمام شده این فرش ها در مقایسه با فرش های اکرولیک پایین تر بوده به همین دلیل تقاضا برای خرید این فرش ها افزایش یافته و در تمامی فروشگاه های فرش ماشینی در دسترس می باشند. به خاطر شرایط اقتصادی فعلی افراد تمایل به خرید فرش ماشینی با قیمت ارزان را دارند تا خرید فرش های با کیفیت و با قیمت بالاتر.

 خرید فرش ماشینی باکیفیت به قیمت درب کارخانه

فروشگاه اینترنتی فرش .... ارائه کننده انواع فرش 100% اکرولیک با کیفیت و به قیمت درب کارخانه می باشد. با خرید فرش ماشینی از ما این اطمینان را خواهید داشت که فرشی باکیفیت ولی با قیمت مناسب را برای خانواده خود خریداری نموده اید. 

سخن پایانی

فرش بلژیکی برای افرادی که تمایل به خرید فرش با کیفیت و مقاوم برای سالیان متمادی هستند انتخاب خوبی نیست و پیشنهاد ما انتخاب فرش ماشینی با الیاف اکرولیک است. فرش هایی که با نخ اکرولیک تولید می شوند دارای استحکام و دوام بالایی بوده و در برابر حرارت مستقیم اتو و قابلمه برای مدت زمان کوتاهی مقاوم میباشند ولی از نظر قیمت نسبت به فرش های بلژیکی دارای قیمت بالاتری هستند.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *