فرش ابریشمی ماشینی بخریم یا نه؟
مرداد
فرش ابریشمی ماشینی بخریم یا نه؟

فرش ابریشمی ماشینی بخریم یا نه؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرش از اجزای اساسی هر خانه ای است که تاثیر بسیار زیادی نیز بر زیبایی دکوراسیون آن دارد. همانطور که همه ما می‌دانیم فرش در دو نوع فرش دستبافت و فرش ماشینی موجود است. اما قیمت فرش ماشینی بسیار پایین تر و تنوع رنگی و طرحی آن گسترده تر از فرش دستبافت است. فرش ماشینی در انواع مختلف جنس الیاف و طرح و نقش تولید می‌شود. یکی از انواع فرش ماشینی، فرش ماشینی ابریشمی است که زیبایی فوق العاده ای نسبت به بقیه فرش های ماشینی دارد. در بحث امروز می‌خواهیم فرش ماشینی ابریشمی را به صورت مفصل بررسی کرده و مزایا و معایب خرید آن را باهم بررسی کنیم. 
پس اگر می‌خواهید فرش ماشینی جذاب با زیبایی فرش دستبافت خریداری کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید زیرا قرار است اطلاعات کاملی راجب به آن یاد بگیریم و هوشمندانه خرید کنیم.

فرش ابریشمی ماشینی چه فرشی است؟

فرش های ابریشم نما یا فرش ماشینی ابریشم گونه فرش هایی است که از جنس ابریشم و پلی استر تهیه شده است. الیاف ابریشم مصرفی در بافت این سبک فرش ها، ابریشم مصنوعی است. زیبایی فرش ابریشمی ماشینی از تمام فرش های ماشینی بیشتر بوده و جلوه زیادی به خانه ما می‌دهد. در ادامه با مزایای خرید فرش ابریشمی ماشینی که به فرش ابریشم گونه نیز معروف است، آشنا می‌شویم.

مزایای خرید فرش ابریشمی ماشینی

•    تنوع رنگی بسیار گسترده
فرش ابریشمی ماشینی دارای تنوع رنگی بسیار زیاد است که جلوه و زیبایی زیادی به خانه ما می‌بخشد. اگر دکوراسیون خانه شما خواب و یا کسل کننده است یک فرش ابریشمی ماشینی می‌تواند باعث گرم شدن فضای خانه شما می‌شود.
•    قیمت بسیار ارزان و مقرون بصرفه
قیمت فرش ابریشمی ماشینی نسبت به فرش ابریشمی دستبافت و فرش ماشینی اکریلیک ارزان تر بوده و خرید آن برای عموم مردم امکان پذیر است. خرید فرش ابریشمی ماشینی با زیبایی خیره کننده و قیمت ارزان ار مزیت های وجود فرش ابریشمی ماشینی است.
•    شباهت زیاد به فرش دستبافت ابریشمی
الیاف ابریشم باعث جلوه یافتن طرح و نقش فرش و ظرافت فرش می‌شود. با پیشرفت صنعت فرش و تولید فرش ابریشمی ماشینی، فرش هایی تولید شد که از نظر زیبایی و جلوه با فرش دستبافت ابریشمی برابری کرده و قیمت بسیار پایین تری نسبت به آنها دارد.
•    بدون پرز و حساسیت
از بدترین اتفاقاتی که ما بعد از خرید فرش ماشینی جدید با آن روبرو هستیم، پرز دهی فرش است. پرز فرش برای بیماران تنفسی و کودکان و افرادی که پوست حساسی دارند، مشکل ساز است. به همین دلیل همیشه افراد به دنبال خرید فرش ماشینی هستند که پرزدهی نداشته باشد. با خرید فرش ابریشمی ماشینی شما صاحب فرشی بدون پرز و ضد حسایست می‌شود که هیچگونه عارضه و مشکلی برای اعضای خانواده شما نخواهد داشت. دلیل این عدم پرزدهی، استفاده از الیاف پلی استری در بافت فرش ابریشمی مصنوعی است.
•    دادن جلوه بسیار زیاد در دکوراسیون خانه شما
اگر می‌خواهید فرش شما جلوه زیادی به خانه شما بدهد و یا می‌خواهید تنها با تغییر فرش خود، تغییری در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید، به سراغ فرش ابریشمی ماشینی بروید. زیرا به دلیل بافته شدن با الیاف ابریشم مصنوعی ، جلوه بسیار زیادی به خانه شما داده و یک محیط جدید و جذاب را طبق سلیقه شما برایتان فراهم می‌کند. 

معایب فرش ابریشمی ماشینی

مانند هر کالایی فرش ابریشمی ماشینی نیز در کنار محاسن زیادی که دارد، معایبی نیز دارد. آگاهی از این معایب به ما در انتخاب هوشمندانه و خرید بهتر کمک زیادی می‌کند. در ادامه معایب داشتن فرش ابریشمی ماشینی را باهم بررسی می‌کنیم:
•    مقاومت کم در برابر شستشو
فرش ابریشمی مصنوعی دارای ظرافت بالایی بوده و ضخامت کمی دارد. از همین رو در برابر شستوشو دوام زیادی نمی‌آورد. اگر می‌خواهید فرشی خریداری کنید که سالیان سال برای شما عمر کند، فرش ابریشمی مصنوعی انتخاب هوشمندانه ای برای شما نخواهد بود. زیرا بعد از شستوشو جلوه و رنگ خود را از دست داده و از کیفیت آن کاسته می‌شود.
شستوشوی این دسته از فرش ها کار هرکسی نبوده و بهتر است آن را به قالیشویی های معتبر بسپارید. به دلیل ضخامت بسیار کم فرش ابریشمی ماشینی، ممکن است در سرما و گرما تغییر شکل دهند. به همین دلیل باید در نگهداری آن دقت کنید.
•    کیفیت پایین تر نسبت به فرش ماشینی اکریلیکی
فرش ماشینی اکریلیکی از با کیفیت ترین فرش های ماشینی در حال حاضر بوده که دوام بسیار بالایی در برابر شستوشو، سایش و گرما و سرما دارد. فرش ابریشمی ماشینی با الیاف پلی استر بافته شده که کیفیت کمتری نسبت به الیاف اکریلیک دارد و دلیل ارزان قیمت بودن آن نسبت به فرش ماشینی اکریلیکی نیز همین است.
•    حساسیت در برابر حرارت
الیاف پلی استر دربرابر گرمای اتو یا قابلمه یا هر گرمایی بی مقاومت بوده و به سرعت آسیب می‌بیند. به دلیل اینکه فرش ابریشمی مصنوعی با استفاده از الیاف پلی استر تولید شده، در برابر گرما بسیار آسیب پذیر است.
•    مقاومت کم دربرابر سایش و فشار
فرش ابریشمی ماشینی در برابر فشار و سایش بدون مقامت بوده و خیلی زود آسیب می‌بیند. برای مثال ممکن است فشار مبلمان و یا هر وسیله دیگری باعث تغییر شکل و آسیب فرش شما بشود.
نتیجه گیری
استفاده و خرید فرش ابریشمی ماشینی بستگی به سبک زندگی شما دارد. اگر فرش ماشینی را به عنوا یک کالای تزیینی استفاده می‌کنید، خرید فرش ابریشمی ماشینی انتخاب فوق العاده ای برای شماست. فرش ابریشمی ماشینی برای اتاق پذیرایی یا محل هایی که رفت و آمد در آن کم است، بسیار کاربردی خواهد بود. از طرفی اگر فرش ماشینی را برای طولانی مدت می‌خواهید و می‌خواهید فرش شما سالیان سال برایتان عمر کند، فرش ابریشمی ماشینی انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود. پس طبق نیاز و سبک زندگی خود می‌توانید تصمیم بگیرید که از فرش ابریشمی ماشینی استفاده کنید یا خیر.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *