خرید فرش ماشینی
خرداد
خرید فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فاکتورهای اصلی خرید فرش ماشینی

1- کیفیت

2- طول عمر بالا

3- آلرژی زا نبودن

4- ضمانت نامه پس از فروش

فرش در منزل ما ایرانیها کلام نخستین را می‌زند. ولی گزینش فرش مطلوب صرفا به رنگ و طرح آن نیست و نکات مهمی در زمان خرید فرش وجود دارد که میبایست آن‌ها را بدانید. 

- کیفیت فرش

چرا نه به خرید فرش ارزان؟!

1. یکی فرش هایی که دوست داران متعددی دربین فرش های دیگر دارد فرش های طرح دار میباشد که دارای تنوع طرح و رنگی زیبای است و دارای قیمت مناسبی میباشد. این فرش ها برای محل کار مطلوب می باشند. کیفیت این فرش ها پایین میباشد و طرح برجسته سطح این فرش ها تا او‌لین شست و شو استحکام دارد. خرید این نوع فرش برای اتاق کودک مناسب نمیباشد.چون پاک کردنشان طاقت فرسا میباشد و راه رفتن و نشستن روی آن ها کودک را آزار میدهد.

برای اتاق کودک فرش هایی با طرح های معمولی انتخاب بهتریست زیرا زود پاک می گردند. وقتی که فرش های برجسته پا میخورند هم سطح می‌شوند و چون قسمت های توخالی آن ها از برجستگیشان بیشتراست نازک گردیده و فرم اول خویش را از دست میدهند.

2.فرش های دکوری برای کاربردهای تزئینی مناسب میباشندو چنانچه برای منزل استفاده شوند به دلیل آنکه تار و پودشان از جنس نخ های باریک میباشد، هنگام راه رفتن خالی میشوند و جارو کردنشان بسیار طاقت فرسا میباشد. چنانچه از این نوع فرش ها در منزل مصرف شود، خرده های غذا و خرده نان ها داخل تار و پود فرش ها جا خوش می نمایند و تمیز کردنشان سخت است.

3. فرش های رنگی طرح دار از مواد اولیه نامرغوب تهیه شده و وزن بسیار سنگینی دارند. این فرش ها برای اتاق خواب بافته میشودولی به کار گیری از آنان برای اتاق خواب مطلوب نیست و می تواند برای کودک ها، حساسیت زا باشد .

هنگام خرید فرش ماشینی یک متخصص باشیم!

الیاف مصنوعی بافت شده در فرش ماشینی موجب آلرژی میشود. برای دوری از این مشکل فرش دست بافت گزینه مناسبی است.اگه سابقه آسم و حساسیت دارید فرش های تزئینی و فانتزی نخرید به دلیل آنکه ذرات گرد و غبار به آسانی در این نوع فرش ها به دام می‌افتند و موجب بروز حساسیت میگردند. درصد نایلون فرش های ماشینی بالاست و به سادگی مو، آلودگی های دیگر را جذب می نماید اما فرش های دستباف مو و نخاله به خود نمی گیرند و منجر به آلودگی منزل نمی گردد.

- طول عمر بالا

یکی‌از ایرادات فرش ماشینی اینست که بسیار سریع گرد و خاک را به خود جذب می کنند و با کوچکترین حرکت آن را در اطراف منتشر می‌سازند. برای خودداری از این مشکل می‌توانید فرش هایی را انتخاب نمائید که در بافت شان از اولفین بکار گرفته میشود. این نوع فرش ها سریع پاک می‌شوند و نسبت به رطوبت مقاوم می باشند البته با گذر زمان زمان حالت اساسی خود را از دست میدهند و کش میایند.
 فرش هایی که در بافت شان نایلون بکار گرفته میشود نسبت به فرش های دیگر ارزان تر و با دوام تر هستند و در قبال تغییر حالت بسیار مقاوم میباشند.

buy carpet

گزینش فرش بر اساس رنگ و طرح

این ویژگی براساس ذوق وسلیقه خود فرد است اما مد روز نیز موثر است در گذشته بیشتر فرش های با رنگ های روشن بیشترین خریدار را داشتند اما کم کم فرش های گردویی یا قهوه ای سوخته جایگزین فرش های روشن شدند.
در حال حاضر رنگ های سورمه ای و دودی بیشتر از سایر رنگ ها خریدار دارد و توی بورس میباشد مخصوصا سبک هایی که دورشان را با نخ ابریشم دوخته اند و تقریبا گران تر از سایر فرش ها میباشند.

خرید فرش از کارخانه

با پیشرفت دانش و تکنولوژی اشخاص ضروری نیست برای خرید فرش ماشینی به مکان خاصی مراجعه کنند و صرفا با کلیک دو دکمه به مشاهده فرش دلخواه خویش در هر لحظه نموده و فارغ از هیچ مشکلی مبادرت به خرید فرش ماشینی دلخواه خویش به قیمت درب کارخانه کنند. به عنوان مثال در وبسایت فرش پاتریس می‌توانید قیمت فرش ماشینی 6 متری پاتریس را از قسمت فروشگاه آنلاین مشاهده و مبادرت به خرید فرش ماشینی دلخواه خود فرمائید. از مهم‌ترین تولیدات این صنعت می توان به فرش ماشینی تبریز و فرش نگین مشهد اشاره کرد، در سایت فرش مشهد لیست قیمت فرش ماشینی مشهد، قیمت فرش 500 شانه نگین مشهد و قیمت فرش نگین مشهد 500 شانه، قیمت فرش نگین مشهد 1000 شانه را از بخش فروشگاه آنلاین مشاهده کنید.

خرید فرش آنلاین

فروشگاه آنلاین قصر فرش برای مشتریان گرامی خود این قابلیت را فراهم کرده است، که اشخاص بدون نیاز به خارج شدن از خانه در دوران بیماری کرونا مبادرت به خرید فرش ماشینی دلخواه خویش با قیمت درب کارخانه کنند. مثلا برای مشاهده قیمت فرش ماشینی 9 متری تنها کافی میباشد به بخش مرتبطه رفته و مبادرت به خرید فرش ماشینی دلخواه خویش نمایید. در این وب سایت انواع فرش ماشینی کاشان با تعداد شانه های متفاوت و طرح و نقش های زیبا و جذاب قابل مشاهده و خرید میباشد. جهت مشاهده قیمت انواع فرش ماشینی کاشان و خرید اینترنتی فرش فانتزی به قیمت درب کارخانه به فروشگاه اینترنتی قصر فرش مراجعه فرمایید.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *