فروشگاه اینترنتی قصر فرش

1
آبان
راهنمای خرید فرش

راهنمای خرید فرش


زمان مطالعه : 4 دقیقه


مهم‌ترین فاکتورهای خرید فرش ماشینی

1- کیفیت

2- ماندگاری

3- تفاوت دستباف و ماشینی

4- حساسیت زا بودن فرش

فرش در منزل ما ایرانیها کلام نخستین را میزند. البته گزینش فرش مطلوب تنها مخصوص به رنگ و طرح آن نیست و ویژگی های دیگری در رابطه با جنس فرش ها موجود است که لازم است آنها را بدانید.

1- کیفیت فرش

سه عامل برای عدم خرید فرش ماشینی ارزان

1.یکی فرش هایی که هوا داران متعددی میان فرش های دیگر داراست فرش های طرح دار میباشد که از تنوع طرح و رنگ مختلفی برخوردار‌است و دارنده قیمت قابل قبولی میباشد. این فرش ها برای محل کار مطلوب میباشند. کیفیت این فرش ها پایین میباشد و دوام طرح برجسته روی این فرش ها تا اولین شست و شو می باشد. خرید این نوع فرش برای اتاق کودکان مطلوب نیست چون شستشو و تمیز کردن آنها سخت است و راه رفتن و نشستن روی آن ها کودک را آزار می‌دهد.

برای اتاق کودک میبایست فرش هایی با طرح های معمولی بخرید که زود تمیز می‌شوند. زمانی که فرش های برجسته پا میخورند هم سطح می گردند و زیرا سطوح توخالی آن ها از برجستگیشان بیشتراست نازک شده و فرم نخستین خویش را از دست می‌دهند.

2.فرش های تزئینی یا فرش های گره ای برای مصارف دکوری مناسب می‌باشند و چنانچه برای منزل استفاده شوند به این دلیل‌که تار و پودشان از الیاف نازک و ضخیم لستفاده شده است. باقیمانده های غذا و خرده نان درون تار و پود فرش باقی می ماند و پاک کردن آن به راحتی انجام نمی شود

3. فرش های رنگی طرح دار معمولا از ترکیبات نامرغوبی بافته می شوند و وزن بسیار سنگینی دارا هستند. این فرش ها برای اتاق خواب در نظر گرفته شده اند که البته به کار گیری از آن‌ها برای اتاق خواب صحیح نمی باشد و می‌تواند برای کودکان، حساسیت زا باشد .

 

چطور یک فرش بهتر بخریم؟

فرش ماشینی و فرش دستباف از لحاظ قیمت تفاوت های متعددی با یکدیگر دارند . چنانچه در خانه، کودک خردسال یا شخص سالخورده ای دارید، میبایستپیش از خرید فرش به نوع نخ و الیاف بکار رفته در بافت فرش توجه نمائید. در صورتی در منزل کودک خردسال یا سالمند دارید بایستی فرشی بخرید که از بروز مشکلاتی برای آن‌ها خودداری کند، خطر شکستگی دست و پا بر اثر لیزخوردن روی فرش یکی از این مشکلات است که ممکن است پیش بیاید.
 

هنگام خرید فرش یک متخصص باشیم!

انواع فرش ماشینی از تراکم بالایی برخوردارند و دارای تعداد گره و استحکام بیشتری میباشند ، زیرا این خصوصیت در فرش باعث کمتر شدن میزان گرد و خاک و آلودگی در آن ها میشود.

خریدن فرشهای با طول عمر بالا (ماندگار)

یکی ایراداتی که فرش ها دارا هستند این میباشد که بسیار سریع گرد و خاک را به خویش جذب می نمایند و با کوچکترین تکان آن را در دور و اطراف منتشر میسازند. برای خودداری از این مشکل میتوانید فرش هایی را انتخاب نمایید که در بافت شان از اولفین بکار رفته است. این نوع فرش ها سریع پاک میشوند و در قبال رطوبت مقاوم می‌باشند البته به گذر زمان فرصت حالت اصلی خویش را از دست میدهند و کش میایند.

انتخاب فرش براساس رنگ و مد

مردم برحسب ذوق و سلیقه خویش فرش انتخاب می نمایند ولی در خرید فرش به غیر از ذوق و سلیقه ، مد روز نیز مهم است. تا چندی قبل اشخاص بیشتر فرش هایی انتخاب می کردند که رنگ های روشن داشت ولی کم کم روی فرش های گردویی یا قهوه ای سوخته بیشتر مورد توجه قرار گرفتند.در حال حاضر نیز رنگ سورمه ای و دودی بیشتر از همه رنگ ها خریدار دارند.

 

خرید فرش از کارخانه

با پیشرفت دانش و تکنولوژی دیگر لازم نیست اشخاص برای خرید فرش در حین یا جای خاصی مراجعه کنند و فقط با کلیک دو دکمه به مشاهده فرش دلخواه خویش در هر فرصت پرداخته و فارغ از هیچ مشکلی مبادرت به خرید فرش دلخواه خویش به قیمت درب کارخانه کنند.به عنوان مثال سایت فرش پاتریس است که کلیه محصولات خود را با کیفیت عالی و قیمتی عالی در اختیار خریداران گرامی قرار می دهد.  از مهم ترین فرش های موجود در‌این صنعت می توان به فرش مشهد فرش و فرش کویر یزد اشاره کرد، شما می‌توانید به کمک فروشگاه اینترنتی فرش مشهد و سایت فرش مشهد به مشاهده انواع قیمت فرش مشهد بپردازید. خریداران گرامی در تهران نیز می‌توانند با مراجعه به نمایندگی فرش مشهد در تهران، قیمت فرش ماشینی مشهد و به طور خاص قیمت فرش مشهد 700 شانه اگاهی یابند.

خرید فرش آنلاین

در فروشگاه آنلاین قصر فرش مشتریان گرامی می توانند بدون نیاز به خارج شدن از خانه در دوران کووید 19 مبادرت به خرید فرش دلخواه خویش با قیمت درب کارخانه کنند. برای مثال برای مشاهده قیمت فرش ماشینی 9 متری فقط کافی میباشد به بخش مرتبط با این قسمت مراجعه و مبادرت به خرید فرش دلخواه خویش کنید. در این وبسایت انواع فرش ماشینی کاشان با تعداد شانه های گوناگون و طرح و نقش های خاص قابل مشاهده و خرید میباشد. جهت مشاهده قیمت انواع فرش ماشینی کاشان و خرید آن به قیمت درب کارخانه به فروشگاه اینترنتی قصر فرش مراجعه کنید.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *