ترمز فرش
مرداد
ترمز فرش

ترمز فرش


زمان مطالعه : 4 دقیقه

از سر خوردن فرش روی سرامیک خونتون خسته شدید؟ دائم در حال کشیدن و صاف کردن فرش هستید؟ از تکان خوردن موکت راه پله ها خسته شدید؟ نگران سرخوردن فرزندتان هنگام پایین رفته از پله ها هستید؟ دنبال یک راه حل برای جلوگیری از لیز خوردن فرش و موکت هستید؟ بهترین راه برای شما استفاده از ترمز فرش است. ترمز فرش باعث جلوگیری از لیز خوردن فرش موکت بر روی زمین و سطوح صاف می‌شود. ما در این مقاله با شما را با ترمز فرش و انواع آن به صورت مفصل آشنا می‌کنیم،پس با ما همراه باشید.

ترمز فرش چیست؟ 

ترمز فرش مانند یک گیره عمل می‌کند و از لیز خوردن فرش روی کف پوش و موکت و سطوح صاف و سیقلی جلوگیری می‌کند. سرخوردن فرش و موکت فقط به بی نظمی خانه ختم نمی‌شود. گاهی باعث سرخوردن افراد شده و آسیب های بدی به بدن افراد وارد می‌کند. پس استفاده از ترمز فرش یک انتخاب هوشمندانه برای زیبایی خانه و امنیت افراد خانواده شماست.

چطور از ترمز فرش استفاده کنیم؟

استفاده از ترمز فرش بسیار آسان است. ساختار ترمز چسب به این صورت است که یک طرف آن چسب و طرف دیگر آن از جنس الیافی است که به همه فرش ها و موکت ها می‌چسبد. اینکار باعث می‌شود فرش یا موکت شما ثابت بماند و از روی زمین لیز نخورد.

انواع ترمز فرش

•    فلزی
•    پلاستیکی
•    سیلیکنی

با توجه به محل مورد استفاده شما از ترمز فرش، باید نوع آن را انتخاب کنید.

انواع ترمز فرش برحسب اندازه
•    تکه ای
•    متری

ترمز چسب تکه ای به دلیل دارا بودن به یک طرف چسبنده، پرفروش تر و محبوب تراز نوع متری آن می‌باشد. از طرفی استفاده از ترمز چسب متری باعث ایجاد یک برآمدگی زیر فرش می‌شود که باعث عدم رضایت ما و بی نظمی دکوراسیون خانه می‌شود.

خب وقت آن است که باهم مراحل چسباندن ترمز فرش را یاد بگیریم:

•    در قدم اول محل چسباندن ترمز فرش را با یک دستمال نم‌دار تمیز می‌کنیم.
•    صبر می‌کنیم تا جایی که پاک کردیم، خشک شود.
•    حالا با استفاده از چسب شیشه ای ترمز فرش ، محل اتصال ترمز فرش را مشخص می‌کنیم.
•    حالا نوبت چسباندن ترمز فرش است. با دقت قسمت ساده ترمز فرش را به این مناطق که مشخص کردیم، می‌چسبانیم.
•    فرش را به آرامی رها می‌کنیم تا قسمت چسبنده ترمز فرش برروی سرامیک قرار بگیرد.
•    کمی روی محل نصب ترمز فرش می‌ایستیم تا از چسبیده شدن آن مطمعن شویم.
•    با ایستادن روی آن و وارد کردن فشار برروی ترمز فرش، هوا و فضاهای خالی بین زمین و ترمز فرش را از پر می‌کنیم.

چطور ترمز فرش خانگی درست کنیم؟

برای تهیه ترمز فرش خانگی ما به پارچه سیلیکنی و چسب حرارتی نیاز داریم. مراحل کار به این صورت است که یک قطره چسب حرارتی را بر روی فرش ریخته و سپس پارچه سیلیکنی را می‌چسبانیم. این روش فقط برای فرش هایی ماشینی بافته شده با استفاده از الیاف اکریلیک است. پس از برای فرش های ماشینی بافته شده بااستفاده از الیاف پلی استر خودداری کنید.
 
از ترمز فرش در کجاها میتوان استفاده کرد؟
شاید فکرکنید تنها برای نگهداشتن فرش و موکت برروی زمین از ترمز فرش استفاده می‌شود. اما اینطور نیست، شما برای نگهداشتن پارچه کف کابینت ها یا نگهداشتن یخچال و وسایل خانگی برروی زمین نیز می‌توانید از ترمز فرش استفاده کنید، از طرفی میتوانید برای نگه داشتن تابلو ها مخصوصا تابلو فرش ها و تابلوهای قیمتی نیز از ترمز فرش استفاده کنید و از محکم بودن آنها مطمعن باشید.

استفاده از ترمز فرش هزینه زیادی برای ما ندارد اما اطمینان و آسودگی خاطر زیادی به ما ‌می‌دهد.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *