فرش ماشینی در هر اندازه ای که شما بخواهید!
مرداد
فرش ماشینی در هر اندازه ای که شما بخواهید!

فرش ماشینی در هر اندازه ای که شما بخواهید!


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرش ماشینی در اندازه های مختلف 6، 9 و 12 متری در بازار موجود بوده و غالبا افراد برای پوشاندن زمین خانه خود از آنها استفاده می‌کنند. گاها فضای خانه های ما به صورتی است که باید از چند فرش در اندازه های مختلف درکنارهم استفاده کنیم. از آنجایی که طرح فرش در زیبایی دکوراسیون خانه ما موثر است، طرح و نقش فرش هایی که در کنارهم استفاده می‌شوند نیز بسیار مهم و حساس هستند. 
البته ممکن است ما نتوانیم فضای خانه خود را با اندازه های استاندارد فرش ماشینی بپوشانیم. اینجا راه حل چیست؟ راه حل خرید فرش در ابعاد و اندازه دلخواه است! شاید بگویید مگر ممکن است، یعنی هر اندازه ای که خواستیم؟ بله ممکن است و شما می‌توانید فرش ماشینی در هر ابعاد و اندازه ای که مناسب خانه شماست با طرح و رنگ مورد پسندتان سفارش داده و خریداری کنید. اما فرش با سایز دلخواه چطور بافته می‌شود و چطور میتوان آن را سفارش داد؟

نام های دیگر فرش ماشینی با سایز دلخواه

به فرش ماشینی با سایز دلخواه، فرش قواره بزرگ، فرش سایز بزرگ و فرش بزرگ پارچه نیز می‌گویند. 

مزیت خرید فرش قواره بزرگ

بگذارید با یک مثال پیش برویم. اگر سالن پذیرایی شما 24 متر باشد و شما بخواهید کل فضا را با فرش ماشینی بپوشانید باید 2 تخته فرش ماشینی خریداریکنید که هم طرح و هم رنگ باشد. اما اگر پذیرایی شما 28 متر بوده و بخواهید کل فضا را با فرش ماشینی بپوشانید،  بهترین انتخاب خرید فرش قواره بزگ است. زیرا یک تخته فرش یک رنگ و یک طرح برای ما ساخته و خانه ما را زیبا و دلنشین می‌کند. 
نکات مهم درباره فرش قواره بزرگ
فرش های سایز بزرگ یا غیر استاندارد به صورت جفتی بافته می‌شود. یعنی سیستم بافندگی فرش ماشینی به صورتی است که فرش ماشینی را به صورت همزمان و جفتی تولید می‌کند. طرح این دو فرش به صورت آینه ای بوده و باهم هماهنگ است. 
شاید بگویید یعنی هر دو فرش را ما باید بخریم؟. گاها افراد همزمان باهم یک طرح فرش را سفارش داده و یا باهم هماهنگ می‌خرند که باعث می‌شود هر دو تخته فرش همزمان به فروش برسد. اما اگر مشتری برای آن تخته فرش نباشد چه؟
اینجا به سایز فرشی که شما سفارش داده اید بستگی دارد. برای مثال اگر فرش 20 متری سفارش داده باشید باید هر دو تخته فرش را خریداری کنید. زیرا ماشین های بافندگی فرش 12 متری دارای طول 4 متر است و می‌توان با آنها فرش 20 متری نیز تولید کرد. اما اگر شما برای مساحت های بیشتر از 20 متر فرش سفارش دهید، تولیدکنندگان فرش طوری برنامه ریزی می‌کنند که نیمی از فرش در رو و نیمی از آن در زیر بافته شده و بعد از تولید فرش با رفوگری بهم وصل می‌شوند. اینجاست که شما سود می‌کنید. 
امروزه تولیدکنندگان فرش ماشینی برای جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی، حتی فرش های 20 متری را نیز به صورت دو نیمه بافته و بعد از بافت بهم وصل می‌کنند. 

ممکن است هنگام خرید فرش ماشینی قواره بزرگ، سوالات زیر برای شما پیش بیاید:
تا چه سایز فرش بزرگ را میتوان سفارش داد؟
هیچ محدودیتی در سفارش فرش های سایز بزرگ وجود ندارد و شما می‌توانید برای مکان های 100 یا 200 متری نیز فرش قواره بزرگ سفارش دهید.
فرش قواره بزرگ برای چه جاهایی مناسب است؟
شما می‌توانید از فرش قواره بزرگ در هر مکانی که می‌خواهید استفاده کنید. این مکان می‌تواند خانه شما باشد یا یک مسجد یا حسینیه بزرگ و دلباز.
فرش سایز بزرگ چه شکلی هستند؟
فرش های سایز بزرگ در هر شکل شمایلی که شما بخواهید و مناسب خانه یا مکان مورد نظر شما باشد، قابل سفارش است. فرش قواره بزرگ در شکل های مختلفی مانند فرش ماشینی مستطیل، فرش ماشینی مربع، فرش ماشینی دایره، فرش ماشینی نیم دایره، فرش ماشینی بیضی، فرش ماشینی مثلث، فرش ماشینی چند وجهی، فرش ماشینی با شکل انتزاعی و …قابل سفارش است.
فرش قواره بزرگ را چطور و از کجا سفارش دهیم؟
شما می‌توانید بعد از تعیین اندازه و طرح و رنگ فرش سایز بزرگ آن را از تولیدکنندگان فرش کاشان مانند قصر فرش سفارش دهید. 

شما می‌توانید فرش ماشینی با سایز و طرح دلخواه خود را سفارش داده و درب منزل خود دریافت کنید. اگر سایز فرش شما بیش از اندازه بزرگ باشد به همراه فرش چندین نفر نیز برای رفوگری و اتصال فرش ها اعزام می‌شوند تا در محل فرش ها را بهم وصل کرده و زمین مورد نظر شما را فرش کنند. اگر از آن دسته افرادی هستند که دوست دارید کل فضا را با فرش ماشینی پوشش دهید، فرش قواره بزرگ بهترین و بصرفه ترین انتخاب برای شماست.

1 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

  • صمیمی اول گفته :

    سلام.من یک فرش 24 متری طرح افشان میخوام. با زمینه کرم یا خاکی. تراکم حداکثر 1200 باشه. ممنون میشم در خصوص نمونه طرحهای موجود و تامین یک تخته تک و قیمت آن راهنمایی بفرمایید. ضمناً شماره من ایتا و واتساپ و روبیکا و بلاه هم داره.

    10:21
    1403/01/06

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *