فرش مناسب برای خانه های کوچک
مرداد
فرش مناسب برای خانه های کوچک

فرش مناسب برای خانه های کوچک


زمان مطالعه : 4 دقیقه

امروزه اکثر خانه ها به صورت آپاراتمانی بوده و یا اگر ویلایی است فضای کوچکی دارد. فرش خانه ما مهم ترین عامل در زیبایی و بزرگتر دیده شدن فضای خانه است. شما با انتخاب هوشمندانه فرش ماشینی خود می‌توانید در بزرگتر دیده شدن و دلبازی خانه خود تاثیر زیادی بگذارید. اما چطور؟ چه فرشی برای خانه های کوچک مناسب است؟ فرش چه رنگی و چه طرحی برای خانه کوچک خود بخریم؟ کدام طرح فرش باعث دلباز شدن فضای خانه ما می‌شود؟ امروز قرار است باهم به پاسخ تمام این سوالات بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا با بهترین فرش برای خانه های کوچک آشنا شوید.

تاثیر فرش بر ما و خانه ما

بیشتر مردم فکر می‌کنند فرش تنها زمین خانه آنهارا می‌پوشاند و باعث گرم شدن و راحت تر راه رفتن آنها می‌شود. اما مزایای فرش تنها به همین ها خلاصه نمی‌شود. 
طرح فرش ماشینی خانه شما در زیبایی دکوراسیون خانه شما، میزان نور و دلبازی خانه شما موثر است. رنگ فرش ماشینی شما نیز در خلق و خوی اهل خانه، میزان اشتها و تحرک افراد، میزان آرامش شما و.... تاثیر زیادی دارد. پس باید هنگام خرید فرش ماشینی دقت و توجه زیادی کنیم تا از پرداخت هزینه زیاد فرش ماشینی همیشه راضی و خرسند باشیم. ما در مقاله های قبلی درباره تاثیر رنگ فرش و انتخاب فرش تیره یا فرش روشن، صحبت کردیم و می‌توانید آن مقاله را نیز مطالعه کنید تا در کنار توجه به مواردی که امروز باهم یاد می‌گیریم به شما در انتخاب فرش، هوشمندانه عمل کنید.

چه فرشی برای خانه کوچک مناسب است؟ 

اگر فضای خانه شما کوچک است باید به موارد مختلفی درباره فرش خود توجه کنید. مانند:
•    رنگ فرش 
رنگ فرش مناسب برای خانه های کوچک در زیبایی و دلبازی خانه تاثیر زیادی دارد. رنگ فرش شما بایستی هماهنگ با رنگ قالب در فضای خانه شما و میزان نور در خانه شما باشد. در کل فرش های تیره باعث جلب توجه افراد به فرش شده و خانه را کوچک تر نشان می‌دهد. در حالی که فرش های رنگ روشن باعث دلبازی خانه شما و بزرگتر دیده شدن فضا می‌شود. پس بهتر است برای خانه خود از فرش های رنگ روشن مانند آبی روشن، کرم، سبز روشن، بژ، طوسی و نقره ای استفاده کنید. 

سعی کنید برای هماهنگی بیشتر در رنگ دکوراسیون خود، مبلمان رنگ گرم یا رنگ تیره استفاده کنید تا در کنار فرش رنگ روشن، تعادل رنگی مناسبی برای شما بسازد.

•    طرح فرش
هرچقدر طرح و نقش فرش شما بیشتر باشد، فضای خانه شما را کوچک تر نشان می‌دهد. و بالعکس هرچقدر فرش شما خلوت تر و دارای طرح های باز تری باشد، فضای خانه شما را بزرگتر نشان می‌دهد.
حال شما با ترکیب طرح و نقش خلوت و رنگ روشن، می‌توانید بهترین فرش را برای خانه  کوچک خود انتخاب و خریداری کنید.
اما در ادامه ما بهترین طرح فرش را که برای خانه های کوچک و آچارتمانی مناسب است به شما معرفی میکنیم.

•    نوع فرش
اینکه فرش دستبافت یا فرش ماشینی انتخاب می‌کنید به سلیقه و میزان سرمایه شما بستگی دارد. اما خرید گلیم های خلوت و یا فرش فلوکاتی و یا کهنه نما امروزه محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده و برای دکوراسیون خانه های کوچک و آپارتمانی مناسب تر است.

بهترین طرح فرش برای فضاهای کوچک

هزاران طرح و نقش برای فرش ماشینی وجود دارد که تست کردن هریک برای ما زمان بر و هزینه بر است. ما برای راحتی کار شما بهترین و مناسب ترین طرح فرش را به شما معرفی می‌کنیم. فرش طرح افشان انتخاب هوشمندانه ای برای خانه های کوچک است زیرا به علت افشان بودن طرح و نقش فرش باعث بزرگتر دیده شدن فضای خانه و دلبازی آن می‌شود. البته شما برای اتاق خواب یا آشپزخانه خود می‌توانید هر طرح فرش را خریداری کنید اما فرش افشان بهترن انتخاب برای سالن پذیرایی شماست. 

خرید فرش ماشینی برای ما هم هزینه بر است و هم زمان بر. پس بهتر است فرش خود را طبق موارد گفته شده انتخاب کنید تا بیشتری بهره  رضایت را از فرش خود ببرید

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *