انتخاب بهترین فرش برای زیبایی خانه
خرداد
انتخاب بهترین فرش برای زیبایی خانه

انتخاب بهترین فرش برای زیبایی خانه


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرش از مهم ترین بخش های دکوراسیون خانه ماست که به همان اندازه که میتواند باعث زییایی دکوراسیون خانه ما شود، می‌تواند باعث بهم ریختی و بی ربط شدن دکوراسیون خانه ما شود. اما اگر ما اصولی فرش خود را انتخاب و خریداری کنیم، قطعا فرش ما بهترین اثر را در دکوراسیون خانه خواهد داشت. حال شاید بپرسید این قوانین و اصول انتخاب فرش ماشینی در دکوراسیون خانه چیست؟
موضوع بحث امروز ما دقبقا همین است. امروز قرار است با رازهایی آشنا شویم که باعث می‌شود، فرش ما بهترین اثر را در زیباتر کردن دکوراسین خانه داشته باشد. پس با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین دکوراسیون فرش را برای خود خلق کنید.

راز های انتخاب فرش برای زیبایی خانه 

•    انتخاب فرش هایی که باعث جدا سازی و تفکیک بخش های خانه می‌شود
از فرش هایی استفاده کنید که بخش های مختلف خانه را از هم جدا می‌کند. برای مثال ممکن است شما اتاق بزرگی داشته باشید که قسمتی از آن متعلق به کارتان و قسمتی از ان مربوط به خوابتان است. حال با خرید فرش های متفاوت میتوان این دو فضا را از هم تفکیک کرده و حس بهتری به خود بدهید. 
•    انتخاب فرش هایی که تنوع ایجاد می‌کنند
اگر می‌خواهید بهترین تاثیر را د دکوراسیون خانه خود داشته باشد، به سراغ فرش هایی بروید که باعث ایجاد تنوع در فضای خانه شما می‌شود. فرش ماشینی در انواع مختلف طرح و نقش موجود بوده و شما می‌توانید هر طرح و نقشی که در ذهنتان است و باعث ایجاد تنوع در خانه شما می‌شود را از بین آنها خریداری کنید.
حواستان باشد که اگر قسمتی از خانه شما با دو فرش پوشیده می‌شود، هر دو فرش باید در یک اندازه و سایز باشند. در غیر این صورت باعث بی نظمی و عدم جذابیت دکوراسیون خانه شما می‌شود. 
•    انتخاب فرشی که هارمونی ایحاد کند
اگر از دو یا چند فرش کنار هم استفاده می‌کنید باید رنگ های آنها باهم هارمونی و هماهنگی داشته باشد تا بهترین تاثیر را در جذابیت دکوراسیون خانه شما بگذارد. 
•    انتخاب فرشی که در حجم خانه ما موثر باشد
هنگام انتخاب و خرید فرش جدید دقت کنید که فرش باعث کوچک شدن فضای خانه شما نشود. برای این منظور باید به دیگر طرح و نقش های موجود در دکوراسیون خانه خود توجه کنید. برای مثال اگر کاغذ دیواری های شما پر از طرح و نقش است، بهتر است به سراغ فرش هایی که دارای طرح خلوت و افشان هستند، استفاده کنید. و بالعکس اگر کاغذ دیواری های خانه شما بدون طرح یا خلوت است، می‌توانید با استفاده از یک فرش پر از طرح و نقش در جذابیت و دلبازی خود موثر عمل کنید. 
انتخاب فرشی که از الگوی مناسب خانه شما پیروی کند
رنگ فرش شما باید طبق دکوراسیون خانه شما مانند رنگ کاغذ دیواری و دیوار ها، رنگ مبلمان و پرده ها انتخاب شود تا در زیباتر  کردن خانه شما موثر واقع شود. 
•    دیوار را بپوشانید!
میدانم کمی عجیب است اما اگر از یک تابلو فرش یا قالیچه کوچک روی دیوارهای خود استفاده کنید، می‌توانید دکوراسیون جذابی را برای خانه خود خلق کنید.
•    فرشی انتخاب کنید که نقطه مرکزی در خانه شما ایجاد کند
اگر می‌خواهید از فرشی استفاده کنید که باعث بزرگتر دیده شدن فضای اتاق یا سالن پذیرایی شما شود، به سراغ فرش هایی بروید که یک گل یا ترنج بزرگ در وسط خود دارند. این گونه فرش ها باعث ایجاد یک نقطه مرکزی در خانه شما شده و باعث دلبازی بیشتر فضا می‌شوند. برای مثال خرید فرش 12 متری که ترنج بزرگ داشته باشد متواند تا حدی باعث بزرگتر دیده شدن فضای سالن پذیرایی شما شود.

•    فرش شما می‌تواند در هر شکلی باشد!
وقتی صحبت از خرید فرش می‌شود، ناخودآگاه افراد به فکر فرش 12 متری و مستطیلی شکل می‌افتند. در حالی که فرش خانه شما می‌تواند بیضی شکل و گرد نیز باشد. بهتر است به مبلمان خود برای تعیین شکل فرش توجه کنید.
•    فضای اتاق و خانه خود را بروز رسانی کنید
اگر می‌خواهید دکوراسیون جذاب و تازه ای برای خود خلق کنید می‌توانید با تغییر فصل طرح و نقش فرش خود را نیز عوض کنید. اگر هزینه خرید فرش ماشینی جدید برای شما زیاد است، خرید فرش مدما انتخاب هوشمندانه و بهتری برای شماست. برای اطلاعات بیشتر راجب این فرش جذاب که طرح آن قابل تعویض است می‌توانید به مقاله مربوط به آن که قبلا در سایت منتشر شده است مراجعه کنید. 
•    به سایز فرش خود توجه زیادی کنید
فرش خانه شما نباید کل فضای خانه شما را بپوشاند، بلکه باید قسمتی از بالا و پایین فرش را خالی بگذارید. برای فرش های زیر میز ناهار خوری باید از هر چهار طرف، اطراف فرش را خالی بگذارید اما طوری که وقتی شخص صندلی را به عقب کشید، پایه عقبی صندلی روی فرش باشد. 
فرش مناسب اتاق خواب شما نیز باید به صورتی باشد که بعد از بیدار شدن و پا گذاشتن روی زمین، پاهای شما فرش را لمس کند. 
•    خرید فرش لایه ای!
اگر می‌خواهید دکوراسیون خانه شما جذاب و متنوع باشد، خرید فرش مدما بهترین انتخاب برای شماست. زیرا شما یک لایه کنفی و ساده بر روی زمین استفاده کرده و طرح فرش را که به صورت لایه ای بررروی آن اضافه می‌شود طبق سلیقه و نیاز خود تغییر دهید.
•    اول فرش بعد بقیه موارد!
هنگام خرید وسایل خانه و دکوراسیون خانه خود، در قدم اول فرش را خریداری کرده و طبق آن بقیه موارد مثل کاغذ دیواری یا رنگ دیوار ها، مبلمان و پرده و..... را انتخاب کنید.
•    زیر فرش از موکت استفاده کنید.
فرش شما باید محکم و استوار روی زمین بماند و تکان نخورد. جدایی از نظمی که تکان نخوردن فرش به دکوراسیون خانه شما می‌بخشد، باعث ایمی بیشتر افراد خانواده شما نیز می‌شود. برای تکان نخوردن فرش میتوانید از موکت یا ترمز فرش در زیر فرش استفاده کنید. 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *