طرح و نقش فرش کاشان
اردیبهشت
طرح و نقش فرش کاشان

طرح و نقش فرش کاشان


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرقی ندارد چقدر یک فرش ماشینی با کیفیت و مرغوب است، اگر طرح و نقش فرش زیبا نباشد، هیچکس رغبتی به خرید آن ندارد. طرح و نقش فرش از جنبه هایی زیادی برای ما مهم و اساسی است اما اکثر افراد فکر می‌کنند زیبایی طرح و نقش فرش فقط در جذابیت دکوراسیون خانه آنها تاثیرگزار است. اگر شماهم چنین فکری می‌کنید با ما همراه شوید که برایتان سوپرایز داریم!

درست است که طرح و نقش فرش در جذابیت دکوراسیون خانه ما تاثیر زیادی دارد. اما همین طرح و نقش در روحیه و خلق خوی ما نیز تاثیر هنگفتی دارد!
اگر دقت کرده باشید برای اتاق خواب همیشه یک فرش کاشان با طرح و نقش کم و خلوت توصیه می‌شود. زیرا کم بودن طرح و نقش تاثیر زیادی در دلبازی اتاق و آرامش افراد دارد. از آنجایی که تمام اعمال و تصمیمات ما از حال روحی ما سرچشمه می‌گیرد، پس طرح و نقش فرش اتاق خواب، آشپزخانه، سالن پذیرایی یا دفتر کار ما باید با دقت زیادی انتخاب شوند.
از تاثیرات دیگر طرح و نقش فرش، تاثیر آن در دلبازی و بزرگتر دیده شدن محیط است. شما با خرید یک فرش خلوت میتوانید تاثیر زیادی در بزرگتر دیده شدن اتاق کوچک خود داشته باشید و از طرفی محیط را برای خود دلباز تر کنید. 

انواع طرح و نقش فرش

 همه ما با فرش های زمینه قرمز و لاکی رنگی که یک ترنج بیضی شکل در مرکز خود دارد، روبرو شده ایم. این تصویری است که هر ایرانی حداقل یکبار در زندگی خود دیده است. اما تنوع طرح و نقش فرش ایرانی گسترده تر از این حرف هاست. 
در کل طرح و نقش فرش ها به دو دسته تقسیم می‌شود:
•    طرح و نقش امروزی و مدرن
•    طرح و نقش قدیمی و کلاسیک

معمولا همه ما با طرح و نقش های کلاسیک آشنا هستیم. مثل فرش های لچک و ترج دار، فرش خشتی، فرش با طرح گلدان، فرش با طرح شکارگاه و....
اما فرش مدرن از طرح های گرافیکی و امروزی تولید شده است. یکی از طرح فرش های جذابی که هم در دسته کلاسیک و هم مدرن میتوان جا داد، فرش افشان است. 
فرش افشان از جذاب ترین طرح فرش هایی است که برای دکوراسیون های امروزی و قدیمی کاربرد دارد. اگر قصد خرید فرشی را داشتید که برای هر سبک و سلیقه ای جذابیت داشته باشد، فرش افشان میتواند گزینه خوبی برای شما باشد.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *