فرش ماشینی دستباف گونه چه فرشی است؟
خرداد
فرش ماشینی دستباف گونه چه فرشی است؟

فرش ماشینی دستباف گونه چه فرشی است؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

همه ما عاشق فرش دستباف هستیم. اما گاهی به دلیل کمبود بودجه و شرایط اقتصادی، نمیتونیم فرش دستباف بخریم. ما امروز شما را با فرش هایی آشنا می‌کنیم که به عنوان فرش ماشینی دستبافت گونه شناخته می‌شوند. یعنی شما هزینه خرید فرش ماشینی را می‌پردازید اما صاحب زیبایی یک فرش دستبافت می‌شوید. پس بریم که با این فرش های زیبا آشنا بشیم.

فرش دستباف گونه چه فرشی است؟

اگر مقاله های قبلی مارا خوانده باشید، با ویژگی های یک فرش خوب آشنا شده اید. یکی از موارد مهم هر فرش، شانه و تراکم فرش است. برای آن دسته از عزیزان که با شانه و تراکم آشنا نیستند بایستی بگوییم که تراکم به تعداد گره در یک متر از طول فرش گفته می‌شود. هرچقدر تراکم فرش بیشتر باشد، فرش تو پر تر است. شانه نیز به تعداد گره د یک متر از عرض فرش گفته می‌شود. هرچقدر شانه فرش بیشتر باشد، فرش ظریف تر است.

خب شاید بگویید ایناهایی که گفتید چه ربطی به فرش ماشینی دستباف گونه داشت؟

پس مهم ترین ویژگی فرش ماشینی دستباف گونه ریز نقش بودن آن است. فرش دستباف ظرافت بالایی دارد. پس هرچقدر شانه فرش ماشینی بیشتر باشد، فرش ماشینی دستباف گونه تر است.

دیگر تفاوت عمده فرش ماشینی و فرش دستباف در نوع گره آنهاست. گره های یک فرش دستباف توسط یک بافنده ماهر به محکمی بسته شده و به هیچ وجه از نخ خاب جدا نمی‌شود. در صورتی که فرش ماشینی توسط دستگاه های بافندگی بافته شده و با استفاده از چسب محکم می‌شوند.

حال به مرور زمان با شستوشوی زیاد فرش ماشینی، این چسب ها از بین رفته و گره های فرش شل یا باز می‌شود.

فرش ماشینی دستباف گونه در این مورد نیز حرفی برای گفتن دارد. در فرش دستبافت گونه نخ خاب رفتگی بیشتری دارد و شباهت بسیار زیادی به فرش دستبافت دارند. به همین دلیل از استحکام و پایداری بیشتری نسبت به فرش ماشینی ساده دارند.

carpet

قیمت فرش ماشینی دستباف گونه چقدر است؟

قیمت فرش ماشینی دستباف گونه نسبت به فرش ماشینی بیشتر بوده و از قیمت فرش دستبافت کمتر است. امروزه اکثر مردم به دلیل زیبایی و استحکام فرش ماشینی دستبافت گونه ، تمایل بیشتری به خرید آن دارند.

خرید فرش ماشینی دستباف گونه یک خرید هوشمندانه است. زیرا هم صاحب یک فرش ظریف، زیبا و توپر شده ایم و هم هزینه زیاد فرش دستبافت را نپرداخته ایم.

ویژگی های فرش ماشینی دستباف گونه

پس باهم مروری کنیم بر ویژگی های یک فرش ماشینی دستبافت گونه:

ظرافت زیاد و شبیه به فرش دستباف دارند.
تراکم و شانه آنها زیاد است. ( هرچقدر شانه فرش بیشتر باشد، فرش ماشینی دستباف گونه تر است)
پشت فرش شبیه به فرش های دستباف است و از چسب در آن استفاده نشده است.

شرکت قصر فرش یک شرکت قدرتمند در تولید فرش ماشینی دستبافت گونه است که شما می‌توانید انواع طرح و نقش آنها را در سایت اینترنتی آنها مشاهده کرده و فرش مورد علاقه خود را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه خریداری کنید.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *