فرش اکریلیک هیت ست
مرداد
فرش اکریلیک هیت ست

فرش اکریلیک هیت ست


زمان مطالعه : 4 دقیقه

در زمان خرید فرش و بلخص فرش های هیت ست شده ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید. سوالاتی نظیر :
- فرش هیت ست شده چیست؟
- مزایای فرش هیت ست شده 
- آیا فرش های هیت ست شده در مقایسه با فرش پلی استر گران تر هستند؟

شرکت های تولید کننده فرش ماشینی کاشان جهت بهبود کیفیت تولیدات خود از بهترین و با کیفیت ترین الیاف استفاده می کنند تا فرشی با کیفیت و درخور سلیقه ایی ایرانی تولید نمایند. در ادامه با ما همراه شوید تا با ویژگی های فرش خوب و با کیفیت آشنا شوید. 
کیفیت فرش ماشینی با فاکتورهای متنوعی مشخص میشود. هر یک از این فاکتورها تاثیر مستقیم بر قیمت و کیفیت فرش دارد، عواملی همچون تعداد شانه، تراکم، کیفیت مواد اولیه و ... میباشد، یکی از این عوامل که به صورت مستقیم بر قیمت فرش تاثیر می گذارد تعداد شانه فرش ماشینی است. در حال حاضر فرش ماشینی در تعداد شانه های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و در نهایت فرش 1500 شانه میباشد. هر چه تعداد شانه فرش بیشتر باشد کیفیت و قیمت فرش بیشتر میشود. 
تعداد شانه با تراکم فرش نیز در ارتباط است فرش های با تعداد شانه بالا دارای تراکم بیشتری بوده و در نتیجه ظرافت و ریزکاری فرش افزایش می یابد این گونه فرش ها مناشب اتاق پذیرایی میباشند. 
کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در بافت فرش یکی دیگر از فاکتورهای است که در کیفیت فرش و در نهایت قیمت آن تاثیر گذار است، در بافت فرش ماشینی الیاف متنوعی استفاده میشود، نخ اکریلیک در حال حاضر جزء بهترین الیاف مورده استفاده در صنعت فرش ماشینی می باشد، نخ اکریلیک در طی فرآیندی با نام هیت ست شدن کیفیت و خواص بالاتری را بدست آورده و در نهایت فرشی درجه یک را به ارمغان خواهد آورد، در ادامه با ما همراه شوید تا با نخ اکریلیک هیت ست شده و فرش اکریلیک هیت ست شده آشنا گردید. 

نخ اکریلیک هیت ست شده

کیفیت و جنس مواد اولیه فرش ماشینی در کنار تراکم و شانه فرش سبب لطافت و زیبایی آن میشود، نخ و الیاف مورد استفاده در بافت فرش بسیار حاض اهمیت است. قبل از خرید فرش از جنس و کیفیت مواد اولیه فرش به طور کامل مطلع شوید. فرش های بی کیفیت با الیاف مصنوعی گوناگونی در بازار وجود دارد که علارغم کیفیت پایین دارای بوی آزار دهنده مواد نفتی هستند و برای کسانی که مشکل تنفسی و حساسیت دارند مشکلاتی را به وجود بیاورد. پس لازم است در زمان خرید فرش اطلاعات کاملی در مورد جنس فرش داشته باشید تا اقدام به خرید فرش های بی کیفیت نکنید. از نخ پشمی در گذشته برای تولید فرش استفاده می گردیده است، به دلیل ریز بودن الیاف پشمی سبب خارش پوستی میشود. با گذر زمان و بالاتر رفتن کیفیت الیاف، فرش های پشمی نرم تر و با زبری کمتری تولید گردید. 
به دلیل افزایش جمعیت و عدم پاسخگویی الیاف مصنوعی به این سطح تقاضا، برای تولید فرش ماشینی الیاف مصنوعی مورد استفاده قرار گرفت یکی از باکیفیت ترین و بهترین الیاف موجود نخ اکریلیک است که از آن برای بافت فرش های با کیفیت استفاده میشود. 

فرایند هیت ست شدن

یکی از فرآیندهای که روی نخ های اکریلیک انجام میشود فرآیند هیت ست میباشد. در این فرآیند نخست نخ ها ریسیده شده و بعد از آن وارد ریلی شده که در آن نخ ها به وسیله بخار داغ حرارت داده شده، در اثر این فرآیند رنگ نخ ها ثابت شده و با گذشت زمان کیفیت و ظاهر رنگ نخ تغییر نخواهد کرد و پرزدهی آن کمتر شده و مشکلات مربوط به پرزدهی فرش بعد از خرید وجود نخواهد داشت. 

ویژگیهای نخ اکریلیک هیت ست

از مهمترین ویژگی های نخ اکریلیک هیت ست شده می توان به:
-    عدم پرز دهی و  ضد حساسیت بودن:
بر همین اساس برای اتاق کودک و افرادی که دچار حساسیت تنفسی هستند انتخاب مناسبی است. 
-    لطافت و نرمی بیشتر
فرش های که با الیاف هیت ست شده تولید میشوند دارای لطافت و نرمی بیشتری میباشند. 
-    استحکام و مقاومت بالا در برابر پاخوردگی
در این نوع نخ ها به دلیل مقاومت بالا در برابر کشش و فرسایش فرش با گذشت زمان دچار تغییر شکل و اندازه نمیشود، همچنین از پاره شدن فرش جلوگیری میشود. 
-    عدم جذب گرد و غبار و خاک
الیاف اکریلیک به دلیل عدم جذب گرد و خاک، نظافت و تمیز نگه داشتن آن آسان است. 
-    مقاومت بالا در برابر شستشو 
یکی دیگر از مزایای نخ اکریلیک هیت ست شده عدم تغییر در برابر شستشو و مواد شوینده دانست.
-    مقاومت در برابر گرما و حرارت مستقیم
در صورت قرار گرفتن اجسام داغ نظیر قابلمه و اتو بر روی فرش برای مدت زمان 5 دقیقه الیاف فرش دچار سوختگی و تغییر رنگ نمیشود.

فرش اکریلیک هیت ست

یکی از پرفروش ترین تولیدات فرش ماشینی کاشان است که تمامی مزایای که برای نخ اکریلیک هیت ست شده گفته شد دارا میباشد. به همین دلیل جزء باکیفیت ترین و بهترین نوع فرش ماشینی در صنعت فرش ماشینی میباشد.
 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *