چگونه با ایده های ساده، دکوراسیون خونمون رو جذاب تر کنیم؟
مرداد
چگونه با ایده های ساده، دکوراسیون خونمون رو جذاب تر کنیم؟

چگونه با ایده های ساده، دکوراسیون خونمون رو جذاب تر کنیم؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

تغییر دکوراسیون خونه همشه باعث ایجاد انرژی و روحی بهتر در افراد شده و میشه. اما با توجه به خرج و مخارج زندگی الان، تغییر کل دکوراسیون کار آسونی نیست و هر خانواده ای از پسش بر نمیاد. اما میشه با راهکار های خیلی ساده و کوچک کم خرج، دکوراسیون های خیلی جذابی برای خونمون بسازیم که هم ایجاد تنوع کنه و هم حس و حال خوبی بهمون بده. 
بحث امروزمون راجب همین راهکارهای ساده و اثربخش در تغییر دکوراسیون خونست. پس با ما همراه باشید که قراره کلی ایده کاربردی دستتون رو بگیره.

به دیوارهای خونتون فکر کنید.

رنگ دیوار یا کاغذ دیواری های خونه ما تاثیر خیلی زیادی تو جذابیت دکوراسیون خانه ما داره. حالا ما از چه رنگی استفاده کنیم که همیشه برامون خوشایند باشه و از طرفی حال و هوای خونمون رو عوض کنه؟
خب رنگ دیوارها به سلیقه شما بستگی داره اما رنگی مثل رنگ سبز میتونه حال و هوای طبیعت رو به خونه شما بده و فضای آرامش بخشی براتون فراهم کنه. از طرفی با ست کردن رنگ فرش ماشینی با دیوار میتونیم یک تغییر خیلی چشمگیر و عمده توی دکوراسیون خونمون ایجاد کنیم. پس موقع انتخاب رنگ دیوار یا کاغذ دیواری هاتون سرسری نباشید و سعی کنید رنگی رو انتخاب کنید که هم جذاب باشه و هم با بقیه وسایل خونه سازگار و مکمل.

از تخته های کوچولو به دیوار استفاده کنید.

این مدل کارها معمولا تو اتاق خواب و بالای تخت خواب استفاده میشه. اما ما میتونیم از چند تیکه کوچک چوب روی دیوار سالن و گذاشتن قاب عکس های کوچولو روی اونها، باعث ایجاد یک تغییر چشمگیر و خوب توی خونمون بشیم. 

ترکیب رنگ یادتون نره.
سعی کنید از رنگ های مکمل و سازگار تو دکوراسیون خونتون استفاده کنید. مثلا اگه رنگ مبلمان و پرده های شما تند و روشنه، بهتره از رنگ فرش خنثی و ملایم استفاده کنید تا فضا براتون متعادل بشه. قبلا درباره تاثیر رنگ بر روحیه افراد صحبت کردیم و اگر مطالعه کرده باشید میدونید که چقدر رنگ دکوراسیون و وسایل خونمون مهم و تاثیرگزاره در حال روحی ما. 

آینه دوست خوب شماست.
اگه فضای اتاق یا خونه شما کوچیکه سعی کنید از آینه بزرگ استفاده کنید تا فضارا براتون روشن تر و بزرگتر جلوه بده. هرچند که رنگ فرش ماشینی شماهم در بزرگتر دیده شدن خونتون خیلی موثره.

فضای هندسی برای خودتون بسازید.
اگه از اشکال هندسی خوشتون میاد و به سبک مدرن علاقه دارید، میتونید از فرش طرح هندسی استفاده کنید. فرش های طرح فانتزی یا هندسی به گوشه ها و زاویه های خانه زیبایی خاصی داده و جلوه زیادی داره. البته طرح فرش شما باید با سبک خونه شما هماهنگ باشه. فرش های طرح هندسی برای خانه های مدرن و امروزی کاربرد دارند و زیاد تو خونه هایی با سبک کلاسیک و قدیمی استفاده نمیشند.
از فرش های رانر استفاده کنید.
برای راه پله ها میتونید از فرش های رانر راه راهی استفاده کنید که نما و دید فوق العاده ای به پله های شما میده. از طرفی راه رفتن روی پله هارو هم برای مهمانانتون راحت تر میکنه چون حد و مرز هر پله رو کاملا نشون میده.

از ایوان و بالکن خونه خود استفاده کنید.
اگه حیاط بزرگ و ایوان دارید و یا خونه آپارتمانی با بالکن دارید، میتونید با چندتا قالیچه جذاب قدیمی و یه تخت نمای فوق العاده ای به محیط داده و از طرفی یک فضای جذاب و دلنشین برای خود و مهمانانتون تهیه کنید. بودن در هوای آزاد حس خیلی بهترین نسبت به فضاهای بسته به ما میده، پس حتما از این فضاها استفاده کنید.

به طرح و نقش فرشی که میخرید دقت زیادی کنید.
طرح و نقش فرش شما تو زیبایی، بزرگی و کوچیکی و حتی نور خونه شما موثره. پس حتما موقع خرید دقت کنید که چه فرشی رو میخرید. مثلا فرش رنگ روشن باعث روشنایی بیشتر فضا میشه، پس انتخاب فوق العاده ای برای اتاق هایی شما و یا فضاهای کوچک و کم نوره.
از طرفی لچک و ترنج فرش باعث محدود شدن دید افراد روی قاب فرش میشه و فضارو کوچک تر نشون میده. پس اگه خونه بزرگ و دلبازی دارید از فرش های لچک و ترنح دار استفاده کنید. در غیر این صورت فرش های افشان و یا فرش هایی با طرح و نقش هندسی میتونید خونه شما رو بزرگتر نشون بدهند و انتخاب هوشمندانه ای برای شما هستند.

نیازی نیست برای تغییر دکوراسیون خونتون حتما تغییر خاص و بزرگی انجام بدید. اگه هنگام خرید و تهیه همون وسایل ساده دقت کنید و با آگاهی و هوشمندانه خرید کنید، میتونید فضای خیلی زیباتر و اثر بخش تری برای خودتون خلق کنید که هیچ وقت شما و دلزده نمیکنه.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *