چطور فرش تقلبی را بشناسیم؟
مرداد
چطور فرش تقلبی را بشناسیم؟

چطور فرش تقلبی را بشناسیم؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

اگر به خرید فرش ماشینی رفته باشید حتما متوجه شدید که برندهای زیادی در زمینه فرش ماشینی فعالیت می‌کنند. اما گاها پیش می‌آید که افراد فرش های بی کیفیت را در قالب فرش های باکیفیت و اصل به مردم می‌فروشند. ما در مقاله ای درباره تشخیص فرش ماشینی اصلی از فرش تقلبی با بررسی بافت فرش آشنا شدیم اما اینکار زمان بر است و گاها افراد از انجام آن خجالت می‌کشند. به همین دلیل در این مقاله به تشخیص فرش ماشینی اصل از فرش تقلبی با بررسی شناسنامه و لوگو برند می‌پردازیم. پس اگر می‌خواهید در چند دقیقه فرش ماشینی اصل را از فرش تقلبی تشخیص دهید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین فرش ماشینی که امروزه در بازار جهانی و داخلی شهرت زیادی داد، فرش کاشان است. حال برندهای بسیار زیادی در زمینه بافت فرش کاشان فعالیت دارند و تشخیص برند اصل از تقلبی آن نیازمند توجه به مواردی است که در ادامه باهم یاد می‌گیریم.

تشخیص فرش اصل از تقلبی

•    بررسی برچسب فرش ماشینی
اولین و راحت ترین راه تشخیص فرش اصل بررسی برچسب فرش یا همان شناسنامه فرش است. بر روی شناسنامه فرش ما می‌توانیم نام تولید کننده فرش و لوگو برند آنها، کد نقشه فرش، تراکم و شانه فرش، تعداد رنگ موجود در فرش، جنس الیاف فرش و علامت استاندارد فرش ماشینی و..... را می‌توانیم مشاهده کنیم. 
دقت کنید که گاها برندهای فرش ماشینی تشابه اسمی بسیار زیادی بهم دارند. پس هنگام خرید فرش ماشینی جدید حتما به نام برند تولیدکننده فرش دقت کنید تا فرش ماشینی با کیفیت و مرغوبی را صاحب شوید.
برای مثال فرش کاشان معمولا با یک کد عددی مشخص می‌شود، پس دقت کنید که اگر فرش کاشان با اسم و عدد دیدید مطمعن باشید، آن فرش کاشان تقلبی است. 
توجه کنید که در سایت ها معمولا از اسم برای معرفی فرش کاشان استفاده می‌کنند اما در شناسنامه فرش کاشان تنها از عدد برای متمایز کردن آن از بقیه فرش ها استفاده می‌شود.
•    بررسی لوگو فرش ماشینی
دومین مورد که در تشخیص فرش کاشان اصل از بقیه فرش ها توجه به لوگو برند تولیدکننده است. لوگو تولید کننده فرش ماشینی باید حتما روی شناسنامه فرش حک شده باشد.
•    بررسی آدرس کارخانه فرش ماشینی
شناسنامه فرش ماشینی اصل معمولا شامل آدرس کارخانه تولیدکننده است. علامت استاندارد فرش ماشینی نیز برروی شناسنامه فرش نشانی از کیفیت و اصل بودن فرش ماشینی است. 

دقت کنید که شما باید فرش باکیفیت و اصلی را خریداری کنید تا برایتان طول عمر زیادی کند. شما با بررسی موارد گفته شده شما می‌توانید فرش ماشینی اصل را از فرش تقلبی به سادگی و در عرض چند دقیقه تشخیص دهید. این راهکار در خرید فرش ماشینی به شما کمک زیادی می‌کند.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *