معرفی فرش کاشان گل برجسته
مرداد
معرفی فرش کاشان گل برجسته

معرفی فرش کاشان گل برجسته


زمان مطالعه : 4 دقیقه

اگر برای خرید فرش کاشان به بازار فرش رفته باشید، قطعا با فرش کاشان گل برجسته روبرو شده اید. فرش هایی که در زیبایی حریف نداشته و با فرش های دستبافت رقابت زیادی دارند. 
وقتی زیبایی فرش چشم شما را بگیرد، شاید پیش خود بگویید: این همان فرش رویایی است. این بهترین فرشی است که میتوانم برای خانه خود خریداری کنم.
اما تصمیم گیری تنها براساس زیبایی و ظاهر فرش به شما لطمه زیادی خواهد زد. شما باید اطلاعات کامل تری راجب فرش کاشان گل برجسته داشته باشید و با خوب و بد آن آشنا باشید تا بتوانید تصمیم هوشمندانه تری بگیرید. 

چه می‌شود که یک فرش گل برجسته می‌شود؟

برای تولید فرش گل برجسته از دو نوع الیاف استفاده می‌شود. بهترین الیاف هایی که امروزه تولیدکنندگان فرش کاشان برای تولید فرش گل برجسته استفاده می‌کنند، الیاف اکریلیک هیت ست و الیاف هایبالک است. 
قسمت هایی از فرش که قصد برجسته تر سازی آن را دارند با استفاده از الیاف اکریلیک و بقیه قسمت ها را با الیاف هایبالک می‌بافند. بعد از بافت فرش با استفاده از دستگاه های مخصوص به آن حرارت می‌دهند. حال آن قسمت هایی که با استفاده از الیاف هایبالک بافته شده بود، کمی آب شده و حالت تو رفتگی پیدا می‌کند و فرش گل برجسته تولید می‌شود. 

مزایای خرید فرش گل برجسته

1.    فرش های گل برجسته با بهترین الیاف های بازار فرش تولید می‌شود، پس دوام و ماندگاری بالایی دارد.
2.    گل برجسته بودن فرش زیبایی محصور کننده ای به فرش می‌بخشد که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می‌کند. 
3.    تنوع رنگی فرش های گل برجسته بسیار متنوع و جذاب است. 

معایب خرید فرش گل برجسته

1.    جاو زدن فرش گل برجسته کار زمان بر و دشواری است.
2.    به دلیل یکسان نبودن ارتفاع نخ خاب فرش، احتمال جمع شدن اشغال های ریز در فرورفتگی های فرش زیاد است.
3.    به دلیل همین فرو رفتگی ها ممکن است میکروب ها و آلودگی های حساسیت زا در دل فرش شما رشد کند. پس نیاز است که شما مرتب فرش خود را جارو زده  و گاهی نیز با بخار شویی آن را تمیز کنید. 

قیمت فرش گل برجسته کاشان چقدر است؟
به طور کلی قیمت هر فرش به جنس الیاف آن فرش، شانه و تراکم آن فرش، ابعاد آن فرش ، طرح و نقش آن فرش و... بستگی دارد. گفتیم که فرش گل برجسته کاشان با بهترین الیاف ها تولید می‌شود. پس قیمت آن نسبت به فرش های پلی استری که کیفیت و دوام کمتری دارند، بیشتر است. از طرفی زیبایی فرش های گل برجسته از فرش های دستبافت نیز بیشتر است. به همین دلیل قیمت فرش گل برجسته نسبت به فرش ماشینی عادی بیشتر است. 

با آگاهی از مزایا و معایب فرش گل برجسته بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که خرید فرش گل برجسته کاشان برای خانه یا اتاق شما مناسب است یا خیر و خرید رضایت بخش تری را برای خود رقم بزنید.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *