آیا فرش ماشینی در روحیه افراد خانواده موثر است؟
مرداد
آیا فرش ماشینی در روحیه افراد خانواده موثر است؟

آیا فرش ماشینی در روحیه افراد خانواده موثر است؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

هر یک از وسایل دکوراسیون خانه ما در روحیه و خلق خوی ما تاثیرگزار است. رنگ و طرح فرش نیز در روحیه و خلق و خوی افراد خانواده تاثیر زیادی می‌گذارد. طرح و نقش فرش حتی در بزرگتر دیده شدن فضای خانه موثر است. پس وقتی به خرید فرش ماشینی می‌رویم باید طرح و رنگ فرش توجه زیادی کنیم. ما در این مقاله با تاثیر فرش در اخلاق افراد آشنا می‌شویم. پس با ما همراه باشید تا پس از خرید فرش، بهترین لذت را از فرش ماشینی خود ببرید.

چرا میبایست  به اثر فرش در روحیه افراد توجه کرد

فرش ماشینی خانه شما قرار است حداقل یک سال برای جلوی چشم شما باشد. پس خیلی مهم است که با تاثیر آن در اخلاق شما و اعضای خانوده تان آشنا باشید.

تاثیر فرش در روحیه افراد
طرح و نقش فرش آنقدر مهم و تاثیرگزار است که باید در گروه های سنی متفاوت آن را بررسی کنیم و طبق خانواده خود اقدام به خرید کنیم. در ادامه باهم تاثیر فرش را در گروه های مختاف سنی باهم بررسی می‌کنیم:
تاثیر فرش بر روحیه کودکان
کودکان معمولا روی فرش مشغول بازی کردن هستند و زمان زیادی را روی فرش سپری می‌کنند. در نتیجه فرش تاثیر بسیار زیادی نیز در خلق و خوی آنها دارد. معمولا کودکان یا در اتاق خواب خود و یا در سالن مشغول بازی هستند.

اگر به خرید فرش اتاق کودک می‌روید حتما به موارد زیر دقت کنید:
•    فرش نرم باشد.
نرمی یا زبری فرش برای کودکان خیلی مهم تر از بزرگسالان است. زیرا پوست لطیف تری و البته تماس بیشتری نیز با فرش دارند. اگر می‌خواهید کودکتان از بازی کردن روی فرش لذت ببرد، حتما از فرش هایی با تراکم و شانه بالا برای آنها استفاده کنید. فرش فلوکاتی نیز دارای لطافت و نرمی بسیاری است و برای اتاق کودک انتخاب خوبی است.
•    فرش باعث حساسیت کودک نشود. 
دقت کنید حتما موقع خرید فرش ، الباف فرش را سوال کنید. زیرا گاهی فرش ها با الیاف های نامرغوب بافته می‌شود و باعث ایجاد حساسیت های پوستی در افراد می‌شود. امروزه بهترین الیاف مصرفی در بافت فرش ماشینی ، الیاف اکریلیک است. شما میتوانید ویژگی های بهترین فرش ماشینی را نیز مطالعه کنید تا صاحب فرش باکیفیت تری شوید.

Childrens sensitive carpet


•    فرش محکم باشد و سر نخورد.
فرش اتاق کودک اهمیت بیشتری نسبت به بقیه فرش ها دارد زیرا اصلا نباید سر بخورد. شما میتوانید با استفاده از ترمز فرش یا انتخاب یک فرش با شانه و تراکم بالا، فرش را روی زمین نگه دارید و از زمین خوردن فرزندتان جلو گیری کنید. اگر می‌خواهید با ترمز فرش بیشتر آشنا شوید، می‌توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید تا با استفاده از آن، محیط امن تری برای اعضای خانواده خود فراهم کنید.
تاثیر فرش بر سالمندان
سالمندان نیز مانند کودکان زمان زیادی را در خانه سپری می‌کنند. پس خیلی مهم است که فرش مناسب با روحیه آنها خریداری کنید. معمولا افراد با بالا رفتن سن، شور و هیجان خود را از دست می‌دهند. شما می‌توانید با خرید یک فرش پر رنگ و با نگ های شاد و انرژی بخش مانند رنگ های گرم، انرژی آنها را باز گردانید. 
البته دقت کنید که فرش ماشینی مناسب سالمندان نیز نباید سر بخورد زیرا باعث زمین خوردن آنها شده و آسیب های جدی به آنها وارد می‌کند. همانطورکه گفتیم راه حل این مشکل، استفاده از ترمز فرش است که مقرون به صرفه ترین راه نیز برای اثبات فرش ماشینی روی زمین است.
رنگ فرش نیز در کنار طرح فرش، تاثیر بسیار زیادی در افراد دارد.اگر دوست دارید با تاثیر رنگ فرش در افراد آشنا شوید، پیشنهاد میکنم مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.
تاثیر فرش بر افراد بیمار
کمتر کسی به فرش اتاق بیماران توجه می‌کند اما فرش تاثیر زیادی بر روی روحیه و سلامتی آنها دارد. دقت کنید که فرش های بدون پرز برای بیماران آسمی و کسانی که مشکلات تنفسی دارند، خریداری کنید تا نفس کشیدن برای آنها راحت تر باشد.
اگر هم بیمار یا سالمندی را در خانه دارید که لرزش دست دارد، از فرش هایی با رنگ های تیره یا رنگ های گرم استفاده کنید تا کمتر کثیفی روی فرش نشان داده شود و دائم نگران تمیز کردن فرش ماشینی خود نباشید.

تاثیر طرح و رنگ فرش در بزرگتر دیده شدن خانه

شاید شما ندانید اما طرح و رنگ فرش ماشینی خانه شما، در بزرگتر دیده شدن فضای خانه شما موثر است. برای مثال اگر خانه کوچکی دارید از فرش افشان با رنگ های سرد مانند ابی و کرم استفاده کنید تا فضای خانه شما بزرگتر و دلباز تر دیده شود.
از طرفی اگر فضای خانه شما بزرگ است بهتر است از رنگ های گرم و طرح لچک و ترنج استفاده کنید تا باعث دنج تر کردن محیط خانه شما شود. به فرش خانه خود اهمیت دهید زیرا فقط زمین شما را نمی‌پوشاند بلکه در زیبایی دکوراسیون خانه شما و روحیه شما نیز موثر است.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *