فرش کاشان با طرح افشان
خرداد
فرش کاشان با طرح افشان

فرش کاشان با طرح افشان


زمان مطالعه : 4 دقیقه

اگر به دنبال خرید فرشی هستید که هم برای دکوراسیون های کلاسیک و هم برای دکواسیون های امروزی و مدرن مناسب باشد، بهترین فرش، فرش افشان است.
فرش کاشان با طرح افشان از هیچ لچک و ترنجی تشکیل نشده و طرح و نقش فرش به صورت افشان و پخش در کل فرش پخش شده است. 
فرش افشان از گل و بوته های کوچک و بزرگ و خطوط منحنی اسلیمی تشکیل شده است که اطراف آن را گاها یک حاشیه باریک فرا گرفته است.  طرح فرش افشان از زیر مجموعه های فرعی طرح شاه عباسی است که با نام فرش شاه عباسی سراسری نیز شناخته می‌شود. 

انواع فرش افشان

•    افشان شکسته
•    افشان دسته گلی
•    افشان حیوان دار
•    افشان اسلیمی 
•    افشان ترنج دار 

طراح فرش افشان چه کسی بوده است؟

میرزا عباس صنیعی و پسرش حاج محمد صنیعی که از طراحان مطرح فرش دستبافت کاشان است، طرح افشان را طراحی کرده اند. کار آنها بقدری جذاب بوده که با گذشت سالیان سال هنوز هم طرفداران زیادی داشته و پرفروش است. 
فرش افشان با رنگبندی های مختلفی تولید می‌شود اما مشهورترین و پرفروش ترین فرش افشان، فرش افشان کرم است که هم در بازار داخلی و هم در بازارهای خارجی و اروپایی فروش بالایی داشته و برای هر دکوراسیونی مناسب است.

فرش افشان برای چه محیطی مناسب است؟

اگر سالن پذیرایی یا مکانی که قصد خرید فرش برای آن را دارید، کوچک و دنج است، با خرید فرش افشان می‌توانید آن را دلبازتر و بزرگتر کنید!
شاید بپرسید چطور؟ 
فرش با طرح لچک و ترنج باعث محدود شدن دید افراد به لچک یا ترنج میانی فرش شده و فضا را کوچک تر و محدود تر نشان می‌دهد. اما فرش افشان به دلیل پخش بودن طرح و نقش آن هیچ نقطه کانونی در دید افراد ایجاد نکرده و فضا را دلبازتر و بزرگتر نشان می‌دهد. 
از طرفی اگر محیطی که قصد خرید فرش برای آن را دارید، نور کمی داشته باشد، با خرید فرش افشان رنگ روشن می‌توانید تاثیر زیادی در روشنایی آن فضا نیز داشته باشید.
 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *