علت پرفروشی فرش 700 شانه چیست؟
اردیبهشت
علت پرفروشی فرش 700 شانه چیست؟

علت پرفروشی فرش 700 شانه چیست؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

صنعت فرش ماشینی با پیشرفت علم و تکنولوژی دستخوش تغییراتی زیادی شده است و نتیجه آن ظهور انواع فرش ماشینی با ویژگی های متنوع است. وجه تمایز فرش ماشینی در بین عوام تعداد شانه فرش است و در حال حاضر انواع فرش ماشینی در تعداد شانه های 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و در نهایت 1500 شانه تولید می شود.

فرش ماشینی یکی از مهم ترین اجزای هر خانه ایرانی است، پس در زمان خرید فرش انتخاب صحیح فرش یک امر مهم و حیاطی است. در این مطلب به معرفی فرش 700 شانه و اینکه جزء پرفروش ترین فرش های ماشینی است می پردازیم و در نهایت به معرفی پرفروش ترین طرح های فرش 700 شانه می پردازیم.

ویژگی فرش 700 شانه با کیفیت

فرش 700 شانه یکی از تولیدات صنعت فرش ماشینی است که در تراکم های 2550 و 2700 در تعداد رنگ 8 ، 10 و 12 رنگ تولید میشود. برای بافت فرش 700 شانه از الیاف متنوعی استفاده میشود، برای بافت فرش های 700 شانه باکیفیت از الیاف اکرولیک هیت ست شده استفاده میشود، نخ اکرولیک نسبت به سایر الیاف مانند پلی پروپلین و پلی استر دارای کیفیت بالاتری است و در نتیجه فرش تولید شده هم دارای کیفیت بالاتری در مقایسه با سایر فرش ها با الیاف پلی پروپلین و پلی استر دارد. از مهمترین ویژگی فرش های 700 شانه با نخ اکرولیک می توان به، استحکام و مقاومت بالا در برابر حرارت و سائیدگی، مقاوم در برابر نور خورشید، رطوبت، گرد و غبار و نداشتن پرز و ضد حساسیت بودن آن اشاره نمود.  برای بافت فرش 700 شانه از دستگاه های بافندگی HCIx2 و HCPx2 استفاده میشود، فرش هایی که با دستگاه HCP تولید می شوند دارای کیفیت بالاتری میباشند. برای فرش های فرش 700 شانه با کیفیت از پنبه برای نخ پود استفاده میشود به همین دلیل سبب انعطاف پذیری بالای فرش و عدم شکستگی آن می شود.

علت پرفروشی فرش 700 شانه

اکثر افراد در زمان خرید فرش ماشینی اقدام به خرید فرش 700 شانه می کند، در ادامه به توضیح علت آن می پردازیم:

700-reeds-rug

1- قیمت فرش 700 شانه

یکی از فاکتورهای مهم در قیمت گذاری فرش ماشینی تعداد شانه و تراکم فرش است. هر چه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر باشد به همان نسبت هم قیمت فرش بالاتر میرود، فرش 700 شانه در مقایسه با فرش های 1000 شانه و 1200 شانه دارای تراکم کمتری است و در نتیجه قیمت آن هم پایین تر است، به همین دلیل در زمان خرید فرش افراد به سراغ فرش های با تعداد شانه کمتر و در نهایت قیمت کمتر میروند.

2- ارتفاع نخ خاب فرش

ارتفاع نخ خاب هرچه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر، کوتاه تر می شود. به عنوان مثال در فرش های 1200 شانه ارتفاع خاب فرش 6 میلی متر ولی ذر فرش های 700 شانه 10 میباشد. در فرش های با ارتفاع نخ خاب بیشتر استحکام و ماندگاری فرش بیشتر است و فرش دارای طول عمر بیشتری است و در نتیجه فرش های 700 شانه در مقایسه با فرش های با تعداد شانه بیشتر دارای طول عمر بیشتری می باشد.

3- طرح و نقش زیبا و چشم نواز

به علت محبوبیت فرش 700 شانه در بین عوام، طراحان فرش ماشینی بر همین اساس اقدام به طراحی، طرح های متنوع و زیبا برای این محصول صنعت فرش ماشینی نموده اند. به نحوی که به مدل های متنوعی از این محصول روانه بازار مصرف میشود.

سخن پایانی

با توجه به تمامی مطالب بالا فرش ماشینی 700 شانه جزء پرفروش ترین فرش های صنعت فرش ماشینی شناخته شده است. از زیباترین و پرفروش طرح های موجود برای فرش 700 شانه می توان به طرح های شهیاد، بهشت، ملورین، مهبد و نادیا اشاره نمود.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *