بهترین روش جارو زدن فرش
اردیبهشت
بهترین روش جارو زدن فرش

بهترین روش جارو زدن فرش


زمان مطالعه : 4 دقیقه

همه ما در خانه هایمان فرش ماشینی داریم و تمیز نگه داشتن آن از کثیفی و گرد و غبار از دغدغه های اصلی ماست. از آنجایی که قیمت فرش ماشینی هر روز بیشتر شده و با توجه به شرایط اقتصادی حاضر تعویض فرش هر ساله برای ما ممکن نیست بهتر است از فرشمان مراقبت کنیم. یکی از مواردی که در محافظت از فرش ما موثر است، جارو برقی کشیدن صحیح است. وقتی صحبت از جارو برقی کشیدن فرش می‌شود، افراد فکر می‌کنند که هیچ اصل و اصولی برای آن وجود ندارد و تنها کافی است جارو را روی فرش بکشیم. اما اگر شما به صورت اصولی فرش ماشینی خود را جارو برقی بکشید، نه تنها فرش شما تمیز تر می‌شود بلکه در ماندگاری و طول عمر فرش نیز تاثیر زیادی می‌گذارد. اگر می‌خواهید با روش اصولی جارو برقی زدن فرش آشنا شده و در مراقبت از فرش ماشینی خود موثر باشید، تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.
بی وقفه بریم سراغ اصل مطلب؛ 

روش صحیح جارو برقی کشیدن

گفتیم که جارو برقی کشیدن تنها باعث زدودن گرد و غبار از فرش نمی‌شود و در طول عمر فرش ما نیز موثر است. اما هنگام جارو برقی کشیدن ما باید به سه عامل توجه کنیم:
•    نوع جارو مناسب هر فرش
اولین فاکتور که در جارو برقی کشیدن اصولی مهم است، استفاده از یک جارو برقی با کیفیت است. در غیر این صورت اگر شما تمام اصول صحیح جارو برقی کشیدن را نیز رعایت کنید، به فرش خود آسیب زده و از عمر آن کم کرده اید. اما بهترین جارو مناسب فرش ما چیست؟
اگر فرش شما پرزدهی زیادی دارد بهتر است از جارو برقی برس دار برای جارو زدن فرش ماشینی خود استفاده کتید تا پرزهای فرش را کم کند.

•    جهت جارو کشیدن
جهت جارو زدن فرش از مهم ترین عوامل در ماندگاری فرش و نرمی فرش است. شما باید جارو برقی را در جهت خواب فرش بکشید. شاید بپرسید چطور جهت خواب فرش خود را تشخیصص دهیم؟ اصلا خواب فرش کدام سمت است؟
به جهتی که تار و پود فرش برروی هم قرار گرفته، خواب فرش می‌گویند. اگر دستتان را روی فرش کشیدید و الیاف فرش شما صاف شد و بهم ریختگی نداشت، همان جهت خواب فرش است. برای جارو برقی کشیدن اصولی باید جارو در جهت خواب فرش کشیده شود. در غیر این صورت تار و پود فرش ماشینی شما آسیب دیده و در مدت کوتاهی نیازمند خرید فرش ماشینی جدید می‌شوید.
جهت جارو کشیدن فرش از مهم ترین عوامل در محافظت از فرش ماشینی است.
•    تعداد دفعات جارو کشیدن
از دیگر عوامل موثر در ماندگاری فرش، تعداد دفعاتی است که جارو برقی می‌کشید. بهتر است هفته ای یکبار از جارو برقی استفاده کنید. جارو برقی کشیدن زیاد روی فرش باعث آسیب به بافت فرش و تا و پود فرش شده و از عمر فرش می‌کاهد.

جارو برقی زدن فرش ها یکی از طاقت فرساترین قسمت های تمیز کاری خانه است. اما اگر ما طول دسته جارو برقی را درست تنظیم کنیم، فشار کمتری به ما آمده و راحت تر جارو برقی می‌کشیم. از جارو برقی هایی که دسته های خیلی کوتاه یا خیلی بلند دارند استفاده نکنید. بعضی از جارو برقی ها حالت تنظیم دسته را دارند که مناسب ترین جارو برقی ها هستند و  فشار کمتری به افراد می‌آورند. جارو برقی کشیدن نه تنها خاک و گرد و غبار را از روی فرش جمع می‌کند بلکه باعث از بین رفتن باکتری و حشرات ریز داخل پرز ها شده و در سلامت و بهداشت ما موثر است. اگر می‌خواهید به بهترین روش جارو برقی بکشید، باید حتما به سه عامل گفته شده دقت کنید تا به بهترین روش فرش ماشینی خود را تمیز کرده و باعث ماندگاری بیشتر فرش خود شوید.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *