تفاوت پهن کردن فرش در چیدمان مدرن و کلاسیک
آذر
تفاوت پهن کردن فرش در چیدمان مدرن و کلاسیک

تفاوت پهن کردن فرش در چیدمان مدرن و کلاسیک


زمان مطالعه : 4 دقیقه

 امروزه یکی از سخت ترین کارها بعد از معدن چیدمان منزل به یک سبک خاص و ویژه می باشد. در زمان چیدمان باید به همه جوانب دقت داشته باشیم و فضا را جوری تزیین کنیم که در عین نظم و زیبایی هماهنگ و متناسب باشد. در حال حاضر انواع سبک چیدمان از مدرن، کلاسیک، سنتی و رستیک وجود دارد و افراد با توجه به فضای منزل و سلیقه شان اقدام به چیدمان منزلشان می کنند. اما در این بین استفاده از فرش دارای اهمیت زیادی است. در زمان انتخاب فرش حتما باید به سبک چیدمان و دکوراسیون دقت داشته باشیم. در این مقاله تفاوت پهن کردن فرش در چیدمان مدرن و کلاسیک بررسی می شود، با ما همراه باشید.

چیدمان مدرن

 در چیدمان مدرن وسایل بسته به متراژ فضا قرار می گیرند. به عنوان مثال مبلمان مقابل تلویزیون و فضایی به عنوان میز ناهار خوری برای صرف غذا در نظر گرفته می شود. در سبک مدرن آشپزخانه دارای دیوار و اپن نیست و با یک جزیره از دیگر قسمت ها جدا می شود.
بین سبک مدرن  و کلاسیک فقط اتاق خواب مشترک است. به عبارت ساده تر فقط اتاق خواب ها هستند که با دیوار از دیگر قسمت ها جدا شده و دارای مرز هستند ولی چیدمان اتاق خواب مدرن و کلاسیک متفاوت است. در چیدمان مدرن فرش به عنوان یک مرز و حائل کاربرد دارد و دیگر قسمت ها را از هم جدا می کند.

پذیرایی

 در سبک کلاسیک و سنتی از فرش به عنوان کف پوش اصلی در چیدمان استفاده می شد و پایه های مبل روی آن قرار می گیرد. در حقیقت چیدمان فرش در سبک های سنتی و کلاسیک متناسب با فضا بود و تمام قسمت ها با فرش پوشانده می شد. در خانه های قدیمی معمولا از فرش های دستبافت برای پوشش کف خانه و در خانه های امروزی کلاسیک از فرش های ماشینی برای پوشش کف استفاده می شود. در این سبک ها افراد تلاش می کنند رنگ مبل و فرش با هم متناسب و همخوانی داشته باشد.
ولی در چیدمان مدرن از فرش به عنوان نقطه کانونی و زینت استفاده می شود و قسمت پذیرایی و نشیمن با گذاشتن مبلمان از دیگر قسمت ها مجزا می شوند. معمولا در سبک های مدرن از فرش به عنوان یک کالای لوکس و تزیینی استفاده می شود. به شدت توصیه می کنیم در دکوراسیون مدرن از فرش های گرد و بیضی استفاده کنید و مبل ها دور تا دور فرش چیده شوند.

 اتاق نشیمن

 در دکوراسیون سنتی از اتاق نشیمن برای استراحت اعضای خانواده و دور همی های خانوادگی استفاده می شود، که معمولا با یک فرش ساده پوشانده می شود. ولی در منازل امروزی و با کوچک شدن فضا، اتاق نشیمن فضایی کوچک برای تماشای تلویزیون تعبیه شده است. برای چیدمان اتاق نشیمن در فضای مدرن توصیه می کنیم از  یک مبل و یا یک فرش کوچک و کناره برای مجزا کردن فضای نشیمن از پذیرایی استفاده نمایید.
بهترین فرشی که برای فضای نشیمن در دکوراسیون مدرن توصیه می شود، فرش ماشینی مدرن به رنگ تیره است. به عنوان مثال استفاده از فرش طوسی پررنگ بهترین گزینه بوده و دیرتر کثیف می شود.

اتاق خواب

 از مهمترین قسمت های هر خانه که انسان ها حدود یک سوم عمر خود را در آن می گذرانند، اتاق خواب است. معمولا خانم ها وسواس زیادی در چیدمان اتاق خواب دارند و علاقه دارند فضای اتاق خواب شیک و در عین حال منظم چیده شود. بهترین توصیه ما برای فرش اتاق خواب استفاده از فرش ماشینی مدرن به رنگ فیروزه ای با الیاف آکریلیک است.
معمولا در چیدمان مدرن اتاق خواب، فرش های یکدست و یک رنگ در زیر تخت و فرش های هم شکل( بیضی و دایره ) در کناره های تخت پهن می شود.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

kashan carpet whatsapp

پشتیبانی قصر فرش

kashan carpet whatsapp

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

kashan carpet whatsapp
شروع چت در واتس اپ