تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه
فروردین
تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه

تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه


زمان مطالعه : 4 دقیقه

 

یکی از اجزاء مهم در چیدمان خانه فرش می باشد، طرح، نقش و رنگ فرش می تواند حس های متفاوتی را به افراد منتقل کند، پس انتخاب رنگ فرش تاثیر مهمی بر روح و روان افراد دارد و می تواند آرامش و یا استرس را به اعضای خانواده منتقل نمایید. فرش طوسی منعکس کننده آرامش و اعتماد در خانه است، در این مقاله قصد داریم به تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه بپردازیم، با ما همراه باشید.

روانشناسی رنگ طوسی

رنگ طوسی از ترکیب سه رنگ آبی، سیاه و سفید به دست می اید و در دسته رنگ های خنثی و سرد قرار دارد. از نظر روانشناسان رنگ ها، این رنگ بیانگر دارا بودن هوش بالا، آرامش بخشی، بی طرف بودن، عدم وابستگی زیاد، وجود اعتماد به نفس بالا، تمایل به سازگاری و.. را دارد. این رنگ مانند دیگر رنگ های دارای طیف رنگی بالایی بوده در پالت رنگی آن از طوسی روشن تا تیره را می توانید پیدا کنید.
چگونه بهترنی رنگ فرش را انتخاب کنیم؟
زمانی که قصد دارید از وسایل منزل برای مدت طولانی استفاده کنید، قطعا حساسیت زیادی را صرف انتخاب آن می کنید، فرش نیز از این مستثنی نیست و در زمان خرید فرش ماشینی توجه و دقت زیادی به طرح و رنگ آن دارید تا در استفاده طولانی مدت موجب خستگی و کسلی اعضاء خانواده نشود.
استفاده از رنگ های خنثی و سرد مدتی است که در بازار ترند شده و طرفداران خاص خود را دارد. رنگ های طوسی، خاکستری، کرم، شیری، بژ، دودی و... دامنه وسعی از رنگ ها هستند که در زمان انتخاب دست شما را باز نگه می دارد. فرش ماشینی در رنگ های خنثی قابلیت هماهنگی با تمام رنگ ها را داشته و استفاده از رنگ های گرم در کنار رنگ های سرد و خنثی جذابیت و تعادل خاصی به دکوراسیون داده و چشم هر بیننده ای را به طرف خود جلب می کند. اما تاثیر فرش طوسی در هر قسمت از خانه عبارتند از؛

فرش طوسی در اتاق پذیرایی

فرش ماشینی طوسی رنگ از جمله رنگ های پرطرفدار و پرکاربرد در دکوراسین مدرن می باشد و به راحتی فرش طوسی با دیگر رنگ ها ست و فضایی جذاب و زیبا را به رخ می کشد.
در صورتی که ابعاد اتاق پذیرایی کوچکی در اختیار دارید و علاقه دارید تا حس آرامش را در فضای پذیرایی داشته باشد، حتما در پالت رنگ طوسی به دنبال طیف روشن تری از رنگ طوسی باشید. تا موجب بزرگ و دلباز جلوه دادن فضای پذیرایی شما شود. ولی اگر قصد دارید فضای پذیرایی شما سنگین و حالت رسمی تری داشته باشد می توانید از فرش های خاکستری تیره استفاده کنید.
در کنار فرش طوسی می توانید از یک ترکیب شاد و جذاب مانند سفید استفاده کنید. رنگ سفید و طوسی در دسته رنگ های خنثی قرار دارند و در کنار هم  جلوه خیره کننده ای را به وجود می آورد. به عنوان مثال در کنار فرش طوسی استفاده از مبل سفید جذابیت خاصی را به رخ می کشد. در کنار این ترکیب زیبا استفاده از اکسسوری ها و لوازم روشن، براق و یا با تم زغالی و مات ترکیب فوق العاده زیبایی برای فضای پذیرایی و نشیمن به وجود می آورد.
ترکیب فرش طوسی با رنگ فیروزه ای اوج زیبایی برای دکوراسیون مدرن محسوب می شود. این ترکیب موجب ایجاد حس آرامش در فضای پذیرایی می شود.
ترکیب فرش ماشینی طوسی با رنگ صورتی یک ترکیب جسورانه و صد البته فوق العاده زیبا محسوب می شود، این ترکیب ملایم و دوست داشتنی موجب ایجاد شادی و نشاط در فضای پذیرایی می شود و بهترین گزینه برای فرش جهیزیه این ست می باشد. این ترکیب رنگی مخصوص سبک و دکوراسیون مدرن است.
ناگفته نماند فرش های تیره آلودگی و لکه را کمتر نشان داده و فرش ماشینی خاکستری و طوسی رنگ فضای پذیرایی را دنج و صمیمی تر جلوه می دهد. 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید