تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه
خرداد
تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه

تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه


زمان مطالعه : 4 دقیقه

یکی از اجزاء مهم در چیدمان خانه فرش می باشد، طرح، نقش و رنگ فرش می تواند حس های متفاوتی را به افراد منتقل کند، پس انتخاب رنگ فرش ماشینی تاثیر مهمی بر روح و روان افراد دارد و می تواند آرامش و یا استرس را به اعضای خانواده منتقل نمایید. فرش طوسی منعکس کننده آرامش و اعتماد در خانه است، در این مقاله قصد داریم به تاثیر فرش طوسی در دکوراسیون خانه بپردازیم، با ما همراه باشید.

روانشناسی رنگ طوسی

رنگ طوسی از ترکیب سه رنگ آبی، سیاه و سفید به دست می اید و در دسته رنگ های خنثی و سرد قرار دارد. از نظر روانشناسان رنگ ها، این رنگ بیانگر دارا بودن هوش بالا، آرامش بخشی، بی طرف بودن، عدم وابستگی زیاد، وجود اعتماد به نفس بالا، تمایل به سازگاری و.. را دارد. این رنگ مانند دیگر رنگ های دارای طیف رنگی بالایی بوده در پالت رنگی آن از طوسی روشن تا تیره را می توانید پیدا کنید.
چگونه بهترنی رنگ فرش را انتخاب کنیم؟
زمانی که قصد دارید از وسایل منزل برای مدت طولانی استفاده کنید، قطعا حساسیت زیادی را صرف انتخاب آن می کنید، فرش نیز از این مستثنی نیست و در زمان خرید فرش ماشینی توجه و دقت زیادی به طرح و رنگ آن دارید تا در استفاده طولانی مدت موجب خستگی و کسلی اعضاء خانواده نشود.
استفاده از رنگ های خنثی و سرد مدتی است که در بازار ترند شده و طرفداران خاص خود را دارد. رنگ های طوسی، خاکستری، کرم، شیری، بژ، دودی و... دامنه وسعی از رنگ ها هستند که در زمان انتخاب دست شما را باز نگه می دارد. فرش ماشینی در رنگ های خنثی قابلیت هماهنگی با تمام رنگ ها را داشته و استفاده از رنگ های گرم در کنار رنگ های سرد و خنثی جذابیت و تعادل خاصی به دکوراسیون داده و چشم هر بیننده ای را به طرف خود جلب می کند. اما تاثیر فرش طوسی در هر قسمت از خانه عبارتند از؛

فرش طوسی در اتاق پذیرایی

فرش ماشینی طوسی رنگ از جمله رنگ های پرطرفدار و پرکاربرد در دکوراسین مدرن می باشد و به راحتی فرش طوسی با دیگر رنگ ها ست و فضایی جذاب و زیبا را به رخ می کشد.
در صورتی که ابعاد اتاق پذیرایی کوچکی در اختیار دارید و علاقه دارید تا حس آرامش را در فضای پذیرایی داشته باشد، حتما در پالت رنگ طوسی به دنبال طیف روشن تری از رنگ طوسی باشید. تا موجب بزرگ و دلباز جلوه دادن فضای پذیرایی شما شود. ولی اگر قصد دارید فضای پذیرایی شما سنگین و حالت رسمی تری داشته باشد می توانید از فرش های خاکستری تیره استفاده کنید.
در کنار فرش طوسی می توانید از یک ترکیب شاد و جذاب مانند سفید استفاده کنید. رنگ سفید و طوسی در دسته رنگ های خنثی قرار دارند و در کنار هم  جلوه خیره کننده ای را به وجود می آورد. به عنوان مثال در کنار فرش طوسی استفاده از مبل سفید جذابیت خاصی را به رخ می کشد. در کنار این ترکیب زیبا استفاده از اکسسوری ها و لوازم روشن، براق و یا با تم زغالی و مات ترکیب فوق العاده زیبایی برای فضای پذیرایی و نشیمن به وجود می آورد.
ترکیب فرش طوسی با رنگ فیروزه ای اوج زیبایی برای دکوراسیون مدرن محسوب می شود. این ترکیب موجب ایجاد حس آرامش در فضای پذیرایی می شود.
ترکیب فرش ماشینی طوسی با رنگ صورتی یک ترکیب جسورانه و صد البته فوق العاده زیبا محسوب می شود، این ترکیب ملایم و دوست داشتنی موجب ایجاد شادی و نشاط در فضای پذیرایی می شود و بهترین گزینه برای فرش جهیزیه این ست می باشد. این ترکیب رنگی مخصوص سبک و دکوراسیون مدرن است.
ناگفته نماند فرش های تیره آلودگی و لکه را کمتر نشان داده و فرش ماشینی خاکستری و طوسی رنگ فضای پذیرایی را دنج و صمیمی تر جلوه می دهد. 

فرش طوسی در اتاق نشیمن

رنگ طوسی به علت ماهیت خاصی که دارد در فرش ماشینی کاشان کاربرد زیادی دارد، چون به راحتی با تمام رنگ ها ترکیب و مانند یک قطعه الماس در خانه فضای خانه می درخشد، اما به شرطی که در زمان انتخاب مکمل رنگ طوسی دقت زیادی داشته باشید.
رنگ طوسی و قهوه ای به خوبی در کنار هم ست می شوند و یک ترکیب کلاسیک و جذاب را به وجود می آورند. استفاده از فرش خاکستری در کنار مبلمان و اکسسوری هایی به رنگ چرم و قهوه ای و کمی خلاقیت در نور پردازی، فضایی آرام و زیبا را به شما هدیه خواهد داد. مبلمان کرم در کنار فرش طوسی جذابیت خاصی را به فضا داده و این ترکیب رنگی فضا را گرم تر و زیبا تر جلوه می دهد. می توانید از کوسن های عسلی، قهوه ای و طلایی برای انرژی بخشیدن به فضا استفاده کنید.
ترکیب فرش طوسی و آبی روشن یکی از ترکیب های با طراوت برای اتاق های شمالی و پرنور خانه ها محسوب می شود. ترکیب فرش طوسی با مبلمان آبی روشن، پرده های سفید و کوسن های زغالی یک ترکیب بی نظیر و فوق العاده محسوب می شود.

فرش طوسی در اتاق خواب

همانطور که می دانید ترکیب رنگی اتاق خواب با فضای نشیمن و پذیرایی متفاوت است، در اتاق خواب در کنار فرش طوسی می توانید از رنگ زرد براق یا زرد مایل به نارنجی استفاده کنید. استفاده از این ترکیب در اتاق خواب موجب گرم شدن فضا و انرژی شده و حس خوبی را به افراد انتقال می دهد. این ترکیب متضاد و خاص برای اتاق نوجوانان و کودکان نیز کاربرد خوبی دارد و باعث می شود برای انجام تکالیفشان انرژی بیشتری داشته باشند.
فرش طوسی در کنار رنگ هایی مانند سبز حس تعادل را به وجود می آورد و مناسب ترین گزینه برای فضاهای مدرن محسوب می شود، از این ترکیب رنگی در فضای نشیمن و پذیرایی می توان استفاده کرد. رنگ سبز در گروه رنگ های گرم قرار دارد و در ترکیب با رنگ طوسی فضایی متفاوت و خیره کننده به وجود می آورد.
ترکیب فرش طوسی با رنگ قرمز یک ترکیب خاص و هنرمندانه محسوب می شود. در این ترکیب می توانید از مبل های قرمز در کنار فرش ماشینی طوسی استفاده کنید، این ترکیب فضا را گرم و صمیمی تر جلوه می دهد. همانطور که می دانید رنگ قرمز در دسته رنگ های اصلی و گرم قرار دارد و قرار گرفتن در کنار رنگ سرد و خنثی طوسی یک تضاد رنگی خاصی به وجود می آورد.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *