زیباترین فرش جهان فرش کاشان
مرداد
زیباترین فرش جهان فرش کاشان

زیباترین فرش جهان فرش کاشان


زمان مطالعه : 4 دقیقه

درست است که موقع خرید فرش صحبت از کیفیت و مرغوبیت است، اما اگر زیبایی نباشد، کیفیت ارزش چندانی ندارد. فرش کاشان به عنوان با کیفیت ترین فرش ایران شناخته شده و در بازارهای داخلی و خارجی سهم بزرگی دارد. مزیت فرش کاشان کیفیت آن در کناری زیبایی است. 
طرح  و نقشه فرش کاشان بقدری متنوع و جذاب است که گاها تصمیم گیری را برای ما سخت می‌کند. بنظرتان دلیل این همه زیبایی و جذابیت فرش کاشان در چیست؟
کشور ایران به عنوان مهد فرش در جهان شناخته می‌شود. چرا زیباترین و جذاب ترین طرح ها متعلق به شهر کاشان است؟ 

دلیل زیبایی فرش کاشان

آنچه میتواند به طرح و نقش فرش روح ببخشد، رنگ است. هنر رنگریزی در کاشان قدمت 7 هزار ساله دارد. همین سابقه دیرینه نشان از تجربه، تنوع و کیفیت رنگریزی فرش کاشان است. 
در حال حاضر اگر سری به سایت های اینترنتی فروش فرش کاشان یا نمایشگاه های فرش کاشان بزنید، از دیدن تنوع رنگی هر فرش به وجد می‌آیید. 
پس اولین دلیلی که زیبایی فرش کاشان نسبت به بقیه فرش ها را اثبات می‌کند، هنر رنگریزی مردم کاشان است.
دومین دلیل اثبات زیبایی فرش کاشان، وجود طراحان ماهر، خلاق و با سلیقه این شهر بوده است. اگر به دنبال مشهورترین و جذاب ترین طرح فرش هایی ایران بروید، متوجه می‌شوید که طراح آن طرح کاشانی بوده است. 
در واقع ترکیبی از طرح و نقش جذاب و رنگریزی هوشمندانه آن باعث خلق فرش های مجذوب کننده شده است. برای دیدن تنوع طرح و نقش فرش کاشان میتوانید به صورت حضوری یا اینترنتی به فروشگاه های معتبر فرش کاشان مانند قصر فرش کاشان مراجعه کنید و از دیدن این هنر ایرانی لذت برده و بهترین آن را صاحب شوید. 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *