سه فاکتور مهم تاثیرگزار بر قیمت فرش کاشان
خرداد
سه فاکتور مهم تاثیرگزار بر قیمت فرش کاشان

سه فاکتور مهم تاثیرگزار بر قیمت فرش کاشان


زمان مطالعه : 4 دقیقه

قیمت و هزینه ای که ما برای خرید هر کالا باید بپردازیم، مهم ترین پارامتر در خرید یا نخریدن آن کالاست. قطعا همه ما به دنبال خرید بهترین ها هستیم، اما بهترین هایی که با بودجه ما قابل خرید باشد. 
شاید بگویید خب معلوم است که هرچقدر بهای بیشتری بپردازیم، فرش کاشان بهتری صاحب می‌شویم. اما اینطور نیست!
هیچ گرانی دلیل بر کیفیت بهتر و مرغوبیت فرش نیست. کیفیت و مرغوبیت هر فرش کاشان به عوامل مختلفی بستگی دارد که تنها تضمین کنندگان کیفیت فرش هستند.
جالب است بدانید گاها با پرداخت هزینه بسیار معقولانه میتوان فرش ماشینی صاحب شد که سالیان سال برای ما عمر کرده و زیبایی خیره کننده ای داشته باشد.اما چگونه ؟ در ادامه به سه فاکتور مهم تاثیرگزار بر قیمت فرش کاشان می پردازیم.

چرا فرش کاشان؟

شهر کاشان مرکز فرش ایران بوده و بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی ایران در این شهر تولید می‌شود. بروزترین دستگاه های فرش ماشینی نیز متعلق به شهر کاشان است. 
جالب است بدانید فرش کاشان در سرتاسر دنیا رقیبان زیادی داشته که هیچ یک نتوانسته اند به جایگاه آن دست یابند. برای مثال کشور چین شهرکی به عنوان چین تاسیس کرده و سعی در تولید فرش ماشینی با کیفیت فرش کاشان را داشته است. اما تاکنون موفق به تولید فرشی به کیفیت فرش کاشان نشده است. 
با این تفاسیر فرش کاشان دارای کیفیتی ثابت شده و بینظیر در دنیا بوده و بهترین گزینه برای خرید فرش ماشینی است. 

چه فاکتورهایی در قیمت فرش ماشینی تاثیرگزار هستند؟
1.    ابعاد فرش کاشان
فرش ماشینی در ابعاد مختلفی تولید می‌شود که بسته به بزرگی یا کوچکی آن دارای قیمت متفاوتی هستند. طبیعتا فرش ماشینی 12 متری از فرش ماشینی 9 متری گران قیمت تر است. 
2.    جنس فرش کاشان
فرش ماشینی را میتوان با الیاف های مختلفی تولید کرد که هریک مزایا و معایب خودشان را دارند. یکی از آنها با وجود زیبایی اولیه اما بعد از مدتی پاخوردن و یکبار شستوشو همانند سنگ سفت می‌شود. یکی از آنها نیز با ده ها بار شستوشو و یا پاخوردن زیاد همچنان نرم و لطیف است.
امروزه تولید کنندگان معتبر فرش کاشان از الیاف اکریلیک هیت ست شده برای تولید فرش ماشینی استفاده می‌کنند. زیرا در عین نرمی و لطافت بالا، جذابیت بالایی داشته و در برابر نور خورشید، سایش، شستوشو و... مقاوم است. شاید بگویید خب با این همه مزایا قطعا گران قیمت ترین الیاف برای بافت فرش ماشینی است. اما اینطور نیست!
الیاف اکریلیک دارای قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی بوده و نسبت به سال هایی که شما میتوانید از فرش ماشینی اکریلیکی استفاده کنید، بسیار ناچیز است. 

3.    شانه و تراکم فرش کاشان
شانه و تراکم دو فاکتور مهم در تولید فرش ماشینی است. شاید پر رنگ ترین عوامل تاثیرگزار در قیمت فرش کاشان نیز شانه و تراکم فرش باشد.
فرش کاشان در شانه ها و تراکم های بسیار متنوعی تولید می‌شوند. بهترین شانه ای که امروزه فرش کاشان با آن تولید شده، 1500 است. جالب است بدانید فرش ماشینی با این شانه تنها در ایران تولید شده و مختص شهر کاشان است. 
هرچقدر شانه و تراکم فرش بیشتر شود، قیمت فرش نیز بالاتر می‌رود. اما نکته مهمی اینجا وجود دارد که همه ما باید آن را بدانیم:
فرش با شانه و تراکم بالا برای هر مکانی مناسبت نیست!
هرچقدر شانه و تراکم فرش بالاتر برود، ضخامت فرش کمتر می‌شود. از طرفی قیمت فرش با شانه و تراکم بالا نیز نسبت به بقیه فرش ها زیاد است. پس برای راهرو ها یا مکان هایی که پاخوردن فرش زیاد است، اصلا فرش کاشان با شانه و تراکم بالا مناسب نیست. 
بهتر است از فرش با شانه و تراکم بالا در سالن پذیرایی یا مکان هایی که برای شما اهمیت بالایی دارد، استفاده شود.

فوت کوزه گری خرید فرش کاشان

شما با رعایت سه فاکتور مهم گفته شده میتوانید با حداقل قیمت نیز فرش کاشان با کیفیتی را صاحب شوید. اما اگر میخواهید فرش ماشینی خود را با کمترین قیمت خریداری کنید، یک فوت کوزگری برایتان داریم. 
شما میتوانید با خرید فرش کاشان به صورت مستقیم از تولیدکنندگان فرش کاشان، فرشی با کمترین قیمت  و بدون پرداخت هیچ هزینه ای به واسطه ها و دلالان، فرش را خریداری کنید. 

با رعایت سه فاکتور گفته شده و فوت کوزه گری که به شما یاد دادیم، قطعا سود خوبی در خرید فرش ماشینی خواهید کرد و خریدی رضایت بخش برای خود رقم خواهید زد. 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *