فرش قرمز به چه مبلی میاد؟
خرداد
فرش قرمز به چه مبلی میاد؟

فرش قرمز به چه مبلی میاد؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

یکی از اجزاء تعیین کننده در دکوراسیون که تمام وسایل تحت شعاع آنها خریداری و چیده می شود، فرش و مبل است. فرش و مبل از اجزاء بزرگ و اصلی دکوراسیون محسوب می شود و قابلیت این را دارند که به تنهایی یک تم و سبک را به وجود بیاورند. برا اساس رنگ فرش و مبل می توان رنگ دیگر وسایل دکوراسیون را خریداری کرد. با توجه به قیمت فرش و مبلمان و ایجاد فضایی زیبا و جذاب در دکوراسیون باید وسایل و لوازم با فرش و مبل متناسب و هماهنگ باشد تا محیطی را که از آن انتظار داریم را داشته باشیم، امروزه با پیشرفت فناوری و بافت فرش ماشینی زیباترین طرح ها و نقش ها در فرش ماشینی کاشان بافته می شود. در این مقاله قصد داریم موضوع فرش قرمز به چه مبلی میاد؟ را مورد بررسی قرار دهیم، خالی از لطف نیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

فرش قرمز در دکوراسیون منزل

 از مهمترین و کاربردی ترین عناصر در دکوراسیون فرش ماشینی است که طبق رنگ و طرح زیبای خود تاثیر زیادی در فضای دکوراسیون دارد. فرش ایرانی در طرح ها و رنگ های زیبا و با حس و حال جذابی بافته در تنوع رنگی بالایی تولید و عرضه می شود. یکی از اصیل ترین و پرکاربردترین رنگ ها در قالی و فرش کاشان و ایران رنگ قرمز است.
رنگ قرمز به علت جذابیت فوق العاده ای که دارد، از گذشته تا به امروز طرفداران خاص خود را دارد و در بازار بسیار ی از خریداران را به خود اختصاص داده است.
فضاهای بزرگ و پرنور ایده آل ترین گزینه برای فرش قرمز است، چون ایجاد حس گرمی و صمیمیت را در اعضاء خانواده به وجود می اورد، رنگ قرمز حس عزت نفس را در افراد بالا برده و یک فضای لطیف و خاص شاعرانه در منازل ایجاد می کند.
طراحان دکوراسیون داخلی، استفاده فرش قرمز در فضاهای کم نور و کوچک را توصیه نمی کنند، چون موجب کوچک تر و دلگیر تر شدن فضا می شود.
اگر فرش ماشینی قرمز رنگ را برای دکوراسیون خود انتخاب کردید، حتما در طرح و رنگ دیگر عناصر دکوراسیون دقت کافی داشته باشید تا جذابیت و زیبایی دکوراسیون چند برابر شود.
نکات مهم در انتخاب فرش قرمز و مبلمان مناسب آن
 در چیدمان دکوراسیون فرش یکی از عناصر مهم چیدمان و تحت شعاع قرار دادن دیگر لوازم فرش است. با توجه به قیمت بالای فرش و مبل نسبت به دیگر لوازم منزل باید مدت زمان بیشتری را برای انتخاب و خرید صرف کرد. برای ست کردن فرش ماشینی قرمز با مبلمان سه ترفند وجود دارد که عبارتند از؛
ست کردن فرش قرمز با مبلمان در رنگ های مکمل
استفاده از رنگ های مکمل با رنگ قرمز یکی از روش های ایده آل برای ست کردن فرش قرمز با مبلمان است. رنگ های مکمل رنگ متضاد با رنگ قرمز است، زمانی که رنگ های متضاد در کنار رنگ قرمز قرار می گیرند، هارمونی جذابی را به دکوراسیون می بخشند.
پالت رنگی سبز مخصوصا سبز تیره یکی از رنگ های مکمل قرمز است. در صورتی که مبل به رنگ سبز تیره باشد زمانی که در کنار فرش قرمز قرار می گیرد  هارمونی بین دو رنگ گرم و سرد جذابیت خاصی به فضا و دکوراسیون می بخشد.
توصیه می کنیم در کنار فرش ماشینی قرمز روشن از مبل سبز روشن استفاده کنید تا هماهنگی بیشتری بین لوازم به وجود بیاید.
دیگر رنگ هایی که می توانند در کنار فرش قرمز به عنوان رنگ مکمل ایفای نقش کنند و جذابیت دکوراسیون را چند برابر جلوه دهند، رنگ های  سفید، کرم، آبی، نارنجی  می باشد. ناگفته نماند استفاده از فرش قرمز در کنار رنگ های خنثی جذابیت زیبایی به فضای منزل می دهد.
ست کردن فرش قرمز با مبلمان در رنگ های هم گروه
 از ترفندهای خاص و بی نظیر برای فضاهایی که از فرش قرمز به عنوان کف پوش استفاده می شود، ست کردن مبلمان با طیف ها و پالت رنگی قرمز است. در این مواقع می توانید از رنگ های مکمل در دیگر عناصر دکوراسیون استفاده کنید.

ست کردن فرش قرمز با مبلمان در رنگهای خنثی
برای ست کردن فرش ماشینی قرمز رنگ می توانید از مبلمانی با رنگ های خنثی مانند مشکی، سفید، کرم و طوسی استفاده کنید. این رنگ ها قابلیت بالایی در ست کردن رنگ ها با دیگر عناصر دکوراسیون دارند. استفاده از فرش ماشینی قرمز رنگ در کنار رنگ های خنثی سبک مدرن را به فضا هدیه می دهد. که در نوع خود بی نظیر و خاص است. برای داشتن فضایی رمانتیک و خاص در سبک مدرن می توانید از نورپردازی های خاص در کنار مبل و سقف استفاده کنید.
راهنمای استفاده از فرش قرمز و مبل در دکوراسیون سنتی
 برای داشتن یک فضای سنتی اولین گزینه داشتن فضایی بزرگ و دلباز است، استفاده از فرش قرمز رنگ در کنار مبلمان کلاسیک فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورد که افراد می توانند ساعت ها بدون هر استرسی در این محیط به گفتگوی های صمیمانه بپردازند.
همانطور که اشاره شد استفاده از رنگ های تیره مخصوصا قرمز در فضاها و محیط های کوچک توصیه نمی شود، اما اگر علاقه خاصی به رنگ قرمز دارید و به هیچ عنوان نمی توانید از این رنگ جذاب و پر انرژی چشم پوشی کنید توصیه می کنیم از رنگ های سرد و یا خنثی برای پرنورتر و بزرگ تر جلوه دادن فضا استفاده کنید. در این مواقع می توانید از مبلمان هایی در طیف رنگی روشن با طرح های خلوت و ساده و نور پردازی جذاب استفاده کنید، معمولا برای فضاهای کم متراژ سبک مدرن بهترین گزینه است.
راهنمای ست کردن فرش قرمز و مبل در دکوراسیون مدرن
 معمولا در دکوراسیون های مدرن سادگی و خلوتی در عناصر چیدمان حرف اول را می زند. بنا براین در این فضا استفاده از رنگ های خنثی و طرح های خلوت برجسته تر خود را نشان می دهد.
همچنین فرش قرمز در دسته و سبک کلاسیک و سنتی قرار دارد و استفاده از این فرش در شرایط خاص و ویژه در سبک مدرن مانند یک الماس می درخشد. شما می توانید از فرش قرمز در فضای مدرن به شرطی استفاده کنید که رنگ دیگر عناصر دکوراسیون متضاد این رنگ بوده تا فرش مانند نگینی در فضای شما به عنوان نقطه کانونی بدرخشد. در چیدمان دکوراسیون سلیقه شما حرف اول را می زند که می تواند فضای دلپذیر و آرام بخش را برای شما به وجود بیاورد.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *