چرا فرش قیطران بخریم؟
آذر
چرا فرش قیطران بخریم؟

چرا فرش قیطران بخریم؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

بازار فرش ماشینی در ایران از سال 1365 شروع شد. همه ما می‌دانیم که فرش کاشان از بهترین کیفیت فرش برخوردار است و کاشان مهد فرش ایران است. فرش قیطران یکی از تولیدکنندگان فرش کاشان است که در شهر کاشان نیز مستقر است و شعبه های زیادی در سرتاسر ایران دارد. کیفیت فرش قیطران بقدری بالاست که نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان شهرت دارد. امروز قرار است با فرش قیطران و این شرکت تولیدکننده مطرح در جهان آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

فرش قیطران

فرش قیطران در شهر کاشان مستقر است و از بهترین مواد و ابرازآلات برای بافت فرش ماشینی استفاده می‌کند. فرش قیطران دارای طراحان مجرب و با تجربه در طراحی طرح و نقش های جدید برای فرش ماشینی است. جالب است بدانید فرش قیطران فرش ماشینی خود را به 67 کشور جهان صادر می‌کند و این نشانی از کیفیت فرش این برند مشهور است.

فرش قیطران در شهر کاشان و در شهرک صنعتی سلیمان صباحی که در آران و بیدگل قرار دارد، مستقر است. 90 درصد از فرش ماشینی حاضر در کشور در شهرک صنعتی های کاشان تولید می‌شود و فرش قیطران یکی از این تولیدکنندگان مطرح است.

کارخانه فرش قیطران

شاید برایتان سوال شود برندی به این شهرت و بزرگی، فرش ماشینی خود را در کجا و چه مساحتی تولید می‌کند. کارخانه فرش قیطران دارای مساحت 55000 متر مربع است و از 2 بخش کاملا مجزا تشکیل شده است. بعضی از کارخانه های تولید کننده فرش ماشینی ،ریسندگی الیاف خود را انجام نداده و الیاف آماده خریداری می‌کنند. اما فرش قیطران از جمله تولید کنندگانی است که برای اطمینان و بهره وری از بالاترین کیفیت، رسیندگی الیاف مخصوص بافت فرش ماشینی را نیز در دل خود انجام می‌دهد. به همین دلیل کارخانه فرش قیطران به دو بخش ریسندگی و بافندگی بخش بندی شده است.

تاریخچه فرش قیطران

فرش قیطران از به نام ترین برند هاست که همیشه در تلاش برای بالابردن کیفیت فرش ماشینی و نوآوری در تولید فرش بوده و هست. فرش قیطران برای اولین بار در سال 1392 توانست فرش 1000 شانه را با برخورداری از بروز ترین دستگاه های بافندگی بلرژیک، تولید کرد که حرکت بزرگی در تولید فرش ماشینی ظریف تر و اشتغال زایی برای جوانان زیادی شد. در سال1394 فرش قیطران موفق به تولید فرش 1200 شد که باعث جذب 500 نیروی جدید در بافت فرش ماشینی شد. فرش قیطران در کنار تولید فرش ماشینی با کیفیت تاثیر زیادی در اشتغال زایی برای جوانان نیز بوده است. در سال 1396 فرش قیطران فرش 1500 شانه را که شباهت زیادی به فرش دستبافت داشته و دارای طرح و نقش ظریفی است را به بازار عرضه کرد.

دستاورد های فرش قیطران

 فرش قیطران از پر فروش ترین فرش ها در سطح ایران و جهان است. فرش قیطران به دلیل تولید فرش ماشینی با کیفیت، مجوز ها و رتبه های استاندارد جهانی مانند اکوتکس دریافت کرده و لقب بهترین صادرکننده فرش ایران را نیز به خود اختصاص داده است. بخش ریسندگی فرش قیطران نیز از بهترین الیاف ها و مواد اولیه برای تولید انواع نخ مورد استفاده در بافت فرش برخوردار است و همین تضمین کننده 90 درصد از کیفیت فرش قیطران است. زیرا 90% از کیفیت یک فرش ماشینی به نخ خاب آن وابسته است. فرش قیطران 700 شانه از پرفروش ترین فرش های قیطران است که در تراکم های مختلفی مانند 2550 نیز هم تولید می‌شود. فرش قیطران گل برجسته نیز از جذاب ترین و جلوه دار ترین نوع فرش است که اولین بار در ایران تولید شده و امروزه تقاضای زیادی برای تولید آن وجود دارد. در فرش های گل برجسته گل های فرش به صورت برجسته و بقیه اجرای فرش و زمینه فرش تو رفته تر از گل ها هستند.

بهترین الیاف در بافت فرش قیطران

الیاف های بسیار زیاد و متنوعی برای بافت فرش ماشینی وجود دارد اما بهترین و با کیفیت ترین آنها الیاف اکریلیک است. فرش قیطران از انواع نخ اکریلیک برای بافت فرش های خود استفاده می‌کند. برای مثال از الیاف میکرو اکریلیک برای بافت فرش 1200 شانه استفاده می‌کند که فرش هایی بسیار زیبا و ظریف را فراهم می‌کند. الیاف اکریلیک مزایای بسیار زیادی دارد که چشم هر تولید کننده و خریدار فرشی را به خود جلب می‌کند. برای مثال:

مقاومت بالای آن در مقابل نور خورشید دارد.
در برابر سایر الیاف های مصنوعی نرم تر و لطیف تر است.
بافت فرش را یکدست و منسجم می کند.
با الیاف اکریلیک هیچ استحکاک و چسبندگی در کف پا احساس نمی‌شود.
دوام و ماندگاری بالایی دارد.
پرز های کمتری دارد.
مقاومت زیادی در برابر سایش و شستشو دارد.
استحکام بالایی دارد.
ضد بو است.

مناسب قیمت تر از فرش های دستباف است.
بوی پلاستیک و مواد نفتی نمی‌دهد.
مقاومت زیادی در برابر پاخور بودن دارد و به راحتی کهنه نمی شود
در برابر حرارت های غیر مستقیم مثل کتری و انواع اتوی داغ مقاوم است.

گفتیم که فرش قیطران از الیاف اکریلیک برای بافت فرش های خود استفاده می‌کند. پس شما با خرید فرش قیطران، بهترین و با کیفیت ترین فرش را صاحب شده اید و سال های سال می‌توانید از آن بهره ببرید. فرش 1500 شانه قیطران نیز با استفاده از الیاف هایبالک اکریلیک بافته می‌شود که فرشی بسیار ظریف را تولید کرده و برای شما عزیزان به بازار عرضه می‌کند. جالب است بدانید فرش های با شانه بالا برای محیط هایی که قصد نشستن روی فرش وجود دارد، مناسب نیست. اگر روی فرش زیاد می‌نشینید، فرش قیطران 700 شانه برای شما مناسب تر است و طول عمر بیشتری برای شما می‌کند. از طرفی اگر برای محیطی که مبلمان شده است فرش انتخاب می‌کنید می‌توانید فرش های شانه بالا را خریداری کنید تا فرشی ریز بافت تر و ظریف تر را صاحب شوید که در چشم بیاید. برای مثال فرش قیطران 1500 یا 1200 شانه

کدام فرش ماشینی بیشترین شباهت را به فرش دستبافت دارد؟

اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید که به فرش دستبافت بسیار شبیه باشد، به سراغ فرش قیطران 1500 شانه بروید. فرش 1500 شانه قیطران با بروز ترین دستگاه های بافندگی بلژیک به نام HCIx3  بافته می‌شود. فرش 1500 قیطران با استفاده از الیاف هیت ست اکریلیک و اکریلیک ترک تولید می‌شود که از مرغوب ترین الیاف ها بشمار می‌رود و هیچ پرزدهی نیز ندارند. دلیل ظرافت بالایی فرش قیطران 1500 شانه این است که از ظریف ترین نخ خاب ها با شماره های 50 الی 60 برای بافت فرش قیطران 1500 شانه استفاده می‌شد که باعث ظرافت بیشتر آن می‌شود.

طرح فرش قیطران

فرش قیطران از انواه بسیار زیاد فرش ماشینی در بازار موجود است و شما با هر سبک و سلیقه و فرهنگی می‎‌توانید فرش مورد علاقه خود را از بین فرش های قیطران انتخاب کنید. برخی از انواع طرح فرش قیطران در زیر آمده است؛

فرش قیطران افشان
فرش قیطران ترنج دار
فرش قیطران شاه عباسی
فرش قیطران خشتی
فرش قیطران فانتزی
فرش قیطران کهنه نما
فرش قیطران فلوکاتی

البته فرش قیطران به صورت کلکسیونی دسته بندی می‌شود. مانند؛

گلستان
شهرزاد
شکوفه
یاسمن
ساغر
فرشته
ناهید
زهره
آناهیتا

شما می‌توانید هر طرح و نقشی که مدنظرتان است را در بین فرش های قیطران پیدا کرده و خریداری کنید. یادتان نرود فرش قیطران در سرتاسر دنیا دارای شهرت زیادی است و از بهترین کیفیت نیز برخوردار است. پس خرید فرش قیطران یک خرید هوشمندانه و اقتصادی برای شماست.

رنگ فرش قیطران

فرش قیطران در هر رنگ و طیفی که فکر کنید، وجود دارد. پس شما براساس دکوراسیون خانه خود و رنگ مناسب خانه خود، رنگ فرش قیطران خود را انتخاب کنید. اگر نمی‌دانید کدام رنگ فرش برای خانه شما مناسب تر است پیشنهاد می‌کنم مقاله ای که درباره فرش تیره و فرش روشن که در سایت قرار دارد را مطالعه کنید تا بتوانید مناسب ترین فرش را برای خود خریداری کنید. از آنجایی که فرش قیطران کیفیت خود را ثابت کرده و هم در بازارهای داخلی و هم در بازار های خارجی فعالیت زیادی دارد، شما می‌توانید بدون دغدغه و نگرانی از کیفیت و ماندگاری فرش خود، فرش قیطران را خریده و از زیبایی و لطافت آن لذت ببرید.

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید