چرا باید فرش 12 متری اکریلیکی بخریم؟
فروردین
چرا باید فرش 12 متری اکریلیکی بخریم؟

چرا باید فرش 12 متری اکریلیکی بخریم؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

صحبت از خرید فرش که می‌شود ما در میان تعداد زیادی طرح و نقش فرش سردرگم می‌شویم. یکی می‌گوید قیمت فرش 12 متری پلی استر برای خرید مناسب و با هزینه کم دکوراسیون خانه خود را تغییر داده است. از طرفی یکی می‌گوید فرش 12 متری گل برجسته اکریلیکی خریده و خیالش بابت ماندگاری فرشش راحت است. اگر هم که پا به یک فروشگاه یا نمایشگاه فرش گزاشته باشید که اینقدر فرش 12 متری در طرح و نقش های مختلف دیده اید که نمی‌دانید اصلا کدام بهتر از دیگری بوده و فرش 12 متری چه جنسی بهتر است؟
امروز می‌خواهیم با بهترین فرش 12 متری موجود در بازار آشنا شویم تا هنگام خرید فرش، بهترین انتخاب را داشته باشیم و از هزینه ای که برای خرید فرش 12 متری می‌پردازیم، راضی باشیم. بحث امروز نه تنها به زیبایی خانه ما کمک می‌کند بلکه چندین سال ما را از پرداخت هزینه تعویض فرش نیز باز می‌دارد. پس با ما همراه باشید تا هم از نظر زیبایی و هم از نظر اقتصادی سود کنید.

چرا فرش 12 متری اکریلیکی؟ 

الیاف فرش همان نخ خاب فرش است که 80% از کیفیت و ماندگاری یک فرش را نیز از آن خود کرده است. این بدین معناست که اگر شما فرش 12 متری بافته شده با الیاف مرغوب خریداری کنید، قطعا فرش با کیفیت و ماندگاری را صاحب شده اید. در زمینه تولید فرش های ماشینی مانند فرش 12 متری ما با انواع مختلفی از الیاف روبرو هستیم که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و معایب خود را نیز دارند. برای مثال فرش 12 متری پلی استری فرشی درخشان و زیبا با قیمت ارزان است اما بعد از پا خوردن سفت شده و دیگر لطافت ندارد. 
اما چرا ما الیاف اکریلیک را به عنوان بهترین الیاف معرفی می‌کنیم. ببینید الیاف اکریلیک از الیاف های جدید بازار فرش ماشینی که نوع هیت ست آن بهترین الیاف مصنوعی موجود در بازار است. الیاف اکریلیک دارای ویژگی هایی زیادی است که هر خریدار فرشی را به خود جذب می‌کند. برای مثال فرش 12 متری اکریلیکی دارای ویژگی های زیر است: 
•    مقاومت بالای آن در مقابل نور خورشید دارد.
•    در برابر سایر الیاف های مصنوعی نرم تر و لطیف تر است.
•    بافت فرش را یکدست و منسجم می کند.
•    با الیاف اکریلیک هیچ استحکاک و چسبندگی در کف پا احساس نمی‌شود.
•    دوام و ماندگاری بالایی دارد.
•    پرز های کمتری دارد و نوع هیت ست آن کاملا بدون پرز است.
•    مقاومت زیادی در برابر سایش و شستشو دارد.
•    استحکام بالایی دارد.
•    ضد بو است.
•    مناسب قیمت تر از فرش های دستباف است.
•    بوی پلاستیک و مواد نفتی نمی‌دهد.
•    مقاومت زیادی در برابر پاخور بودن دارد و به راحتی کهنه نمی شود
•    در برابر حرارت های غیر مستقیم مثل کتری و انواع اتوی داغ مقاوم است.

شما با خرید فرش 12 متری اکریلیکی فرشی نرم و لطیف، ماندگار  و زیبا را صاحب می‌شوید که دغدغه های زیادی مانند خرابی فرش بعد از شستوشو و سوختن فرش از قابلمه یا اتو را از شما می‌گیرد.
اینجا ممکن است سوالی در ذهن شما نقش ببندد که " قیمت فرش 12 متری اکریلیکی چقدر است؟ حتما با این همه مزیت قیمت زیادی نیز دارد. اما اینطور نیست! "
فرش ماشینی اکریلیکی دارای قیمت بسیار مناسبی است. هزینه ای که شما برای خرید فرش 12 متری اکریلیکی می‌پردازید نسبت به سال هایی که آن فرش برای شما عمر می‌کند و زیبایی که فرش به خانه شما می‌بخشد، ناچیز است. حتی شاید هنگام خرید فرش ماشینی شما به فرش هایی بربخورید که قیمت آنها از فرش اکریلیکی کمتر باشد، اما حواستان باشد که ممکن است پس از یک سال استفاده از آن فرش ها، مجبور به تعویض فرش شوید. خرید فرش و تعویض آن هر سال با توجه به شرایط اقتصادی حاضر برای ما کمی مشکل بوده و بهتر است هنگام خرید بهترین ها را انتخاب کنیم تا بیشترین بهره وری را نیز از خرید خود ببریم.

از آنجایی که هزاران فروشگاه فروش فرش ماشینی در سرتاسر کشور وجود داشته و حتی سایت های زیادی نیز به فروش فرش می‌پردازند، ما نیازمند دقت و اطلاعات بیشتری هستیم. زیرا ممکن است بعضی از فروشندگانی که تنها به فکر سود خود هستند، فرش 12 متری بی کیفیتی را به شما در قالب فرش 12 متری اکریلیکی بفروشند و شما متوجه آن نشوید. حال راهکار چیست؟ 
راهکار آشنایی با روش های تشخیص الیاف اکریلیک است. اگر فرش 12 متری شما دارای ویژگی های زیر بود، اکریلیک اصل است:
•    فرش اکریلیک نسبت به بقیه فرش ها لطافت و نرمی بیشتری داشته و رنگ روشن تری دارد.
•    نخ خاب فرش اکریلیک به صورت دانه دانه هستند و اصلا سفت یا بهم چسبیده نیستند. برای لمس نخ خاب فرش کافیست روی فرش را لمس کنید.
•    فرش اکریلیک بوی مواد نفتی و پلاستیکی نمی‌دهد و بدون بو است.
•    وقتی روی فرش اکریلیک دست می‌کشید بایستی دست شما سر بخورد و به فرش نچسبد.

ممکن است هنگام خرید فرش 12 متری شما به طرح و نقش فرش جذب شده و به الیاف و جنس فرش توجه نکنید. اما ممکن است طرح فرش شما را گول بزند و یک فرش بی کیفیت را برای خود خریداری کنید. بهتر است از یک فرد دیگر بخواهید تا با شما به خرید فرش 12 متری بیاید و شما را در هنگام خرید راهنمایی کند و یا خودتان هنگام خرید فرش به تمام فاکتور های یک فرش مرغوب مانند الیاف فرش، شانه و تراکم فرش، آهار فرش، ریشه های فرش و.... توجه کنید. 
شما با توجه به موارد گفته شده یک خرید هوشمندانه برای خود رقم زده اید که سالیان سال شما را مهمان رضایت، زیبایی و تعرف و تمجید افراد می‌کند. 

0 دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید