فروشگاه اینترنتی قصر فرش

رنگ بندی فرش ماشینی

بهترین رنگ فرش چیست؟  

 برای تعیین رنگ فرش ماشینی میباست به فاکتورهای گوناگونی دقت داشت. اکنون تعیین فرش براساس رنگ به عواملی همانند دکوراسیون فرش و مبل، رنگ فرش سال، طرح و نقش و درصد فروش فرش وابسته است. فرش ماشینی در سه گروه فرش روشن، تیره و خاکستری تولید میشود، در بعضی از طرح ها از ترکیب هر دو رنگ برای بافت فرش استفاده می شود. برای نمونه طرح افشان در دو رنگ تیره سرمه ای و کاربنی و روشن صدفی و فیلی بافته میشود.


انواع رنگ فرش ماشینی 

رنگ فرش کرم

برای تولید فضای آرام و شاد رنگ زمینه روشن گزینش فوق العاده ای است. برای تولید چیدمان خاص و قشنگ فرش روشن یکی از مهترین آیتم های طراحان فضاهای داخلی میباشد. رنگهای روشن مانند سپید، کرم و نقره ای سبب تولید فضای شاد، متقارن و دیده نواز می شود، به همین عامل برای چیدمان اتاق های پذیرایی و تالار ها گزینش قابل قبولی خواهد بود. فرش روشن فضای داخلی را بزرگتر، شادتر و روشن تر نشان میدهد.


فرش طوسی

پرفروش ترین رنگ فرش سال 96 در میان سایر محصولات فرش ماشینی  است. که در طیف رنگی فرش طوسی، فرش فیلی، فرش دلفینی، فرش خاکستری و فرش ترمه ای ایجاد می‌شود.
رنگ های فیلی و دلفینی جزء به روز ترین نوع رنگ های فرش میباشد که  در سالهای گذشته بازار  فوق العاده ایی دارا بوده است، رنگ فرش فیلی در محدوده رنگ طوسی و نقره ای است که همچون فرش های روشن فضای داخلی را  روشن و شاد، ولی در مقایسه با فرش هاش روشن نظافت روزمره کمتری نیاز دارد و به اصطلاح چرکتاب است.


فرش رنگ سرمه ای

در بازار فرش ماشینی به رنگ فرش سیاه شناخته میشود و بسته به زاویه روشنایی مقدار ی  رنگ سرمه ای تیره در آن به چشم میخورد. فرش رنگ سرمه ای در رنگهای رنگ فرش آبی رنگ، فرش کاربنی و فرش متالیک گروه بندی می‌شود. به صورت نمونه فرش بارانه فیروزه ای جزء این محدوده رنگ است. برای ست فرش و مبل دقت به رنگ بیس فرش و رنگ دیگر اشیا حاض اهمیت میباشد، فرش سرمه ای در زمره فرش تیره قرار میگیرد.